Cumartesi, Eylül 23

Burhan Doğançay Hayatı ve Eserleri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Seminer: Burhan Doğançay Hayatı ve Eserleri
Danışman: Buket Şakarcan
Tarih: 23 Mayıs Pazar
Süre: Tek gün
Saat: 17:00-18.30
Ücret: 150 TL (KDV Dahil)

Usta ressamlarımızdan Burhan Doğançay’ı hayranlık duyduğu şehir duvarlarını eserlerinin konusu olarak seçmesi,  “Dünya Duvarları” fotoğraf projesini, dünyada ses getiren eserlerini hayatı ve sanata bakış açısı çerçevesinde ele alacağız.

Detaylı bilgi ve kayıt için [email protected] veya 0530 366 33 83 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

*Online derslerimiz “zoom” üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir, sistemi kullanmadan önce gereken bilgilendirme ve yardım Artkolik tarafından sağlanacaktır.

Buket Şakarcan

Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladığı lise hayatının ardından, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde eğitimine devam etti. 1994 yılında “Nuri İyem Üzerine” konulu bitirme tezi ile mezun oldu. Ardından yüksek lisans eğitimini, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde “Osmanlı Porselen Sanatı” üzerine verdiği tez ile tamamladı. Daha sonra müzayede kataloglarının organizasyonu göreviyle Türk ressamları başta olmak üzere; Oryantalist Ressamlar, Osmanlı ve Avrupa gümüş ve porselen objeler, Beykoz Camlar gibi antika eserler üzerine uzun yıllar çalışarak katalogları oluşturdu.  Batı Resim Sanatı Tarihi Dönemlerinin en ünlü sanatçılarının yaşamlarını, yapıtlarını ve  özellikle Türk Resim Sanatının Tanzimat’tan, 1950’ lere kadar geçen sürecinde yaşayan sanatçıları ve başyapıtlarını Avrupa Resim Sanat Tarihi ile birlikte ele alarak oluşturulan konular ile ilgili seminerler vermektedir.

Paylaş