Çizim Atölyesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Atölye: Çizim Atölyesi
Eğitmen: Dr. Başak Avcı
Ders Başlangıç Tarihleri:
13 Mart 2019 Çarşamba 11:00
14 Mart 2019 Perşembe 18:30
Aylık Ücret: 750 TL (KDV Dahil)

Çizim, tüm sanatsal ve yaratıcı çabalarımızı destekleyen temel bir beceridir. Böylece anlatım ve ifade yönümüzü keşfetmemizi ve iletişim kurmamızı sağlar. Elleri ve parmakları bir arada kullanmayı içeren küçük kas hareketleriyle başlayarak vücutta hareket ve denge kontrolüne de yardımcı olur. Bu atölye programı, görmek ile bakmak fiillerinin farklılığıyla, analiz ve sentez yapma yetisini geliştirerek temel görselleştirme kavram ve tekniklerinin öğretilmesini içerir.

Bu çizim atölyemizde; sanat tarihinden örneklerle desene genel bakış, çizgi, çizgi türleri, ton, valör, açık-koyu, pasaj ve kontrast, perspektif, ışık-gölge, modle, modülasyon, doku, form ve sanat tarihindeki ustalardan kopya çalışmaları uygulanacaktır.

Atölyemiz minimum 8 kişiyle açılacaktır.

Başak Avcı

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Resim Bölümü’nde 2001 yılında lisans, 2005 yılında ‘Benlik ile Gerçeklik Arasında bir Araç -Dil- Olarak Resim’ isimli eser metniyle yüksek lisansını tamamladı. Fotoğraf, sinema ve felsefe gibi farklı alanları inceleyerek Çağdaş Sanatta temsilin ve kültürün dönüşen biçimlerine ilişkin fikirler, yeni kavramlar ve tartışma yolları geliştirdi. Yurtiçinde ve dışında kişisel ve grup sergiler açtı, resim sergilerine, misafir sanatçı programlarına katıldı ve seminerler verdi. 2013 yılı itibariyle İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Desen ve Temel Tasarım & Görsel Sanatlar derslerini verdi. 2017 yılında MSGSÜ Resim Programı’nda Doktora/ Sanatta Yeterlik derecesi alan Başak Avcı, çalışmalarını İstanbul’daki atölyesinde sürdürüyor.

Paylaş