Cumartesi, Eylül 23

David Hockney: Pop Art Yansımaları (Online)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Seminer: David Hockney: Pop Art Yansımaları
Danışman: Buket Şakarcan
Tarih: 28 Temmuz Perşembe
Süre: Tek gün
Saat: 20:30-22.00
Ücret: 200 TL (KDV Dahil)

Detaylı bilgi ve kayıt için [email protected] veya 0530 366 33 83 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

*Program minimum 5 kişi katılımı ile gerçekleştirilecektir.

*Online derslerimiz “zoom” üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir, sistemi kullanmadan önce gereken bilgilendirme ve yardım Artkolik tarafından sağlanacaktır.

20. ve 21. yüzyılın en ilham verici ressamlarından  ve Pop Art akımının önemli isimlerinden David Hockney’yi hayatı ve eserleri eşliğinde mercek altına alıyoruz. Başından sonuna Hockney ve diğer Pop Art sanatçılarının hikayesine değinecek ve döneminde Amerika’da da oldukça ses getiren sanat akımını tanıyacağız. Programın son kısmında Hockney’nin Sabancı Müzesi’nde devam eden sergisi Normandiya’daki evinde iPad ile yaptığı 116 resminden bir kaç eseri yorumlayacağız.

Buket Şakarcan

Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladığı lise hayatının ardından, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde eğitimine devam etti. 1994 yılında “Nuri İyem Üzerine” konulu bitirme tezi ile mezun oldu. Ardından yüksek lisans eğitimini, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde “Osmanlı Porselen Sanatı” üzerine verdiği tez ile tamamladı. Daha sonra müzayede kataloglarının organizasyonu göreviyle Türk ressamları başta olmak üzere; Oryantalist Ressamlar, Osmanlı ve Avrupa gümüş ve porselen objeler, Beykoz Camlar gibi antika eserler üzerine uzun yıllar çalışarak katalogları oluşturdu.  Batı Resim Sanatı Tarihi Dönemlerinin en ünlü sanatçılarının yaşamlarını, yapıtlarını ve  özellikle Türk Resim Sanatının Tanzimat’tan, 1950’ lere kadar geçen sürecinde yaşayan sanatçıları ve başyapıtlarını Avrupa Resim Sanat Tarihi ile birlikte ele alarak oluşturulan konular ile ilgili seminerler vermektedir.

Paylaş