Cumartesi, Eylül 23

EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri) – Kişisel Gelişim Semineri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kişisel Gelişim: EFT (Duygusal Özgürleşme Teknikleri)
Eğitmen: Füsun Çil Taşlı
Tarih: 20 Şubat 2019 Çarşamba
Saat: 11.30 – 15.00
Ücret: 200 TL + KDV

Yoğun istek üzerine; 13 Şubat’ta işlenen dersimizin içeriğine ek olarak, yeni örneklerle çalışmamızı detaylandıracağız.

EFT; travmatik anılar, takıntılar, korku , kaygı ve endişeler, fobiler, bağımlılıklar, kilo sorunu, uyku bozuklukları, kronik ağrılar, cinsel sorunlar, panik atak, öfke yönetimi, depresyon, atalet, karar verememe, adım atamama, motivasyon düşüklüğü gibi pek çok duygu durumu için uygulanmaktadır.

Batıda geliştirilmiş olmasına rağmen, EFT’nin dayandığı ilkeler binlerce yıllık doğu tıbbına, akupunktur ve akupresur yöntemlerine dayanır.

Dr. Roger Callahan adlı, kırk yılı aşkın deneyimli bir klinik psikolog, doğu tıbbı üzerine yaptığı araştırmalarda kötü anıların, travmaların ve olumsuz deneyimlerin yarattığı düşüncelerin, bedenin enerji sistemindeki düzgün akışı olumsuz yönde etkilediğini izlemiştir. Korku ve endişelerin tedavisi için yaptığı geniş araştırmalar sonucu meridyenlerin uç noktalarına uygulanan baskıların olumlu sonuçlar verdiğini görmüş, geliştirdiği yöntemi pek çok sayıda danışanına uygulamaya başlamıştır.

Bilgisini ve deneyimini cömertçe paylaşan Craig sayesinde, bugün gitgide yaygınlaşan bu teknik, herkesin kendi kendine uygulayabileceği bir yöntem haline gelmiştir.

Şaşırtıcı derecede basit ve etkili olan bu teknik, hem bireysel olarak, hem de grupla birlikte uygulanabilmektedir.

Seminer katılımcı sayısı minimum 5 kişi olursa açılmaktadır.

Kayıt ve detaylı bilgi için [email protected] veya 0212 257 10 00 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Füsun Çil Taşlı

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunudur. Uzun yıllar bankacılık sektöründe hizmet verdikten sonra , Ankara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi’nde , Ankara Ticaret Odası’nda ve çeşitli kuruluşlarda eğitim programı hazırladı. Kurumsal eğitim organizasyonları düzenledi. Sivil Toplum Kuruluşlarında kadına yönelik destekleyici programlarda gönüllü eğitmen olarak çalıştı.

2000 yılından sonra insan ruhunu keşif merakıyla başlayan ve “ben kimim?” sorusuyla devam eden özüne yolculuk serüveni kendisine farklı kapılar açtı. Aldığı eğitimler sonrası yaşadığı içsel dönüşümlerini ,deneyimlerini yazarak anlatarak paylaşmaya başladı. Halen gençler ve yetişkinler ile özel koçluk seansları ; alt yapısında bilinçli nefes, duygusal özgürleşme teknikleri ve bazı farkındalık çalışmalarının olduğu “Kendi Hayatına Koçluk” adını verdiği dönüşüm programını özel seanslar ve gruplar ile sürdürmektedir.
“Yuvaya Yolculuk” adlı online dergide aylık yazılar yazmaktadır.

 

Paylaş