Gül Ilgaz ile Sanat Tarihi ve Uygulamalı Resim Atölyesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Atölye: Resim Atölyesi
Eğitmen: Gül Ilgaz
Gün: Her Salı / 4 Hafta
Saat: 11.00 – 14.00
Ücret: 800 TL (KDV Dahil)

Sanat Tarihi ve Uygulamalı Resim Atölyemizde; 20.Yüzyıl Sanat Akımları, dönemlerin özellikleri,sanatçılar ve sanat eserleri görseller eşliğinde sunulacak. Anlatılan döneme ait teknik veya içerikten yola çıkarak; çizerek veya boya ile o dönem hakkında öğrenilen bilgiler uygulamalı olarak pekiştirilecek. Böylece bir yandan teorik bilgi edinirken öte yandan da resim yaparak katılımcıların konuyu özümsemesi sağlanacak.

Her bir seans 3 saat olacak, 1 saatlik bir sunumun ardından 2 saat uygulamaya yani resim yapmaya ayrılacak. Kullanılacak malzemeler Artkolik tarafından temin edilecektir.

4 derslik bir programdan oluşan çalışma toplamda bir ay sürecektir. Atölyemiz minimum 4 katılımcıyla açılmaktadır.

Program
1-Impressionizm ve Post Empressionizm
2-Fovizm ve Expressionizm
3-Kübizm, Fütürizm ve Konstrüktüvizm
4-Sürrealizm ve Soyut Expressionizm

Detaylı bilgi ve kayıt için [email protected] veya 0212 257 10 00 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Gül Ilgaz

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. 1991-2004 tarihleri arasında Robert Kolej’de Sanat ve Sanat Tarihi dersleri verdi. 2007-8 Tarihlerinde İstanbul Ticaret Üniversitesinde Çağdaş Sanat dersleri verdi. 2004 yılında Kanada’da Banff Centre, Informal Architecture Residency programına katıldı. 2003 yılında 50. Venedik Bienali’nde Türkiye Pavyonu’nda yer aldı. Sanatçı, Türkiye’de olduğu gibi yurtdışı sergilerde de sıklıkla yer almaktadır. Bu sergilerden bazıları Akademie der Künste Parizer Platz, Berlin, Triennale di Milano, White Nights Paris gibi özel sergilerdir. İstanbul Modern’in daimi koleksiyonunda iki çalışması yer alan Ilgaz, çalışmalarında kullandığı imgelere kişisel veya sosyal metaforlar yaratmak amacıyla müdahalede bulunarak yeni anlamlar yaratır. Fotoğraf, video ve yerleştirmeler çalışmalarında kullandığı başlıca aracılardır.

Paylaş