Marcus Graf ile Çağdaş Sanatı Anlamak

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Seminer : Çağdaş Sanatı Anlamak
Eğitmen: Marcus Graf
Tarih ve yer: 28 Kasım Salı, Mekân: Artkolik Arnavutköy
Süre: Tek gün
Saat: 11:00 -13:00
Ücret: 1.250 TL (KDV Dahil)

Seminer içeriği: Bu seminerde, Prof. Dr. Marcus Graf çağdaş sanatın güncel durumunu araştırıyor. Katılımcılar, öne çıkan sanatçıların çok sayıda örneğinin yanı sıra, günümüz sanat dünyasının temel kavramsal ve estetik stratejileri hakkında da fikir sahibi olacaklar.

Detaylı bilgi ve kayıt için [email protected] veya 0530 366 33 83 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Marcus Graf Kimdir ? 

Prof. Dr. Marcus Graf, 1974, Almanya’da doğdu. Hildesheim Üniversitesi’nde Kültür Bilimi ve Estetik İletişimi Fakültesi’ndeki Plastik Sanatlar ve Sanat Bilimi Bölümü’nde okuduktan sonra çeşitli sanat kurumlarında proje yöneticisi, küratör, eğitmen, yazar ve sanatçı olarak çalıştı. 2010 yılında Almanya’daki Stuttgart Devlet Sanat Akademisi’ndeki Çağdaş Sanat Tarihi, Estetik ve Sanat Teorisi Enstitüsü’nde doktora ünvanı alan Graf, 2003 yılından beri Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesinde öğretim üyesi. 2017’de profesör oldu ve 2019’tan beri Sanat ve Kültür Yönetimi Bölümü Başkanı olarak çalışmaya devam ediyor.

2001’den beri İstanbul’da yaşayan Marcus Graf, Siemens Sanat, Akbanksanat, Milli Reasürans, Contemporary Istanbul, Baksı Müzesi, Erimtan Müzesi ve Elgiz Müzesi gibi çeşitli kurumlarda 100dan fazla sergide küratörlük yapmıştır. Graf, halen Plato Sanat’ın daimi küratörü olarak görevine devam etmektedir.

Çok sayıda kitap, kitapta bölüm, sergi kataloğu ve dergide sanat yazarlığını yapmış olan Graf, akademisyen, küratör ve sanat yazarı olarak İstanbul’da yaşamaktadır.

Paylaş