Artkolik’in Kadınlara Armağanı: Sanat Tarihinde Kadının Yeri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Seminer : Sanat Tarihinde Kadının Yeri
Danışman: Buket Şakarcan
Tarih: 7 Mart Pazar
Süre: Tek Gün
Saat: 17:00 -18.30

8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesinde sanatın ayrılmaz bir parçası olan ve olmaya da devam eden kadın imgesinin sanat tarihindeki yerine değinecek, sanatsal ifade biçimlerinin yaratıcıları, sanatın destekçileri ve koleksiyoncuları olan kadınlardan bahsedeceğiz.

Link için [email protected] veya 0530 366 33 83 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

*Online derslerimiz “zoom” üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir, sistemi kullanmadan önce gereken bilgilendirme ve yardım Artkolik tarafından sağlanacaktır.⁣

 

Buket Şakarcan

Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladığı lise hayatının ardından, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde eğitimine devam etti. 1994 yılında “Nuri İyem Üzerine” konulu bitirme tezi ile mezun oldu. Ardından yüksek lisans eğitimini, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde “Osmanlı Porselen Sanatı” üzerine verdiği tez ile tamamladı. Daha sonra müzayede kataloglarının organizasyonu göreviyle Türk ressamları başta olmak üzere; Oryantalist Ressamlar, Osmanlı ve Avrupa gümüş ve porselen objeler, Beykoz Camlar gibi antika eserler üzerine uzun yıllar çalışarak katalogları oluşturdu.  Batı Resim Sanatı Tarihi Dönemlerinin en ünlü sanatçılarının yaşamlarını, yapıtlarını ve  özellikle Türk Resim Sanatının Tanzimat’tan, 1950’ lere kadar geçen sürecinde yaşayan sanatçıları ve başyapıtlarını Avrupa Resim Sanat Tarihi ile birlikte ele alarak oluşturulan konular ile ilgili seminerler vermektedir.

Paylaş