Cumartesi, Haziran 3

Sanat Tarihinde Natürmortlar

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Seminer: Sanat Tarihinde Natürmortlar
Eğitmen: Buket Şakarcan
Tarih: 26 Şubat 2019 Salı
Saat: 11.00-14.00
Ücret: 235 TL ( KDV Dahil)

Avrupa Resim Sanatı Tarihinde Rönesans’tan başlayarak günümüze kendi dönemlerinin tüm özelliklerini yansıtan ünlü ressamların natürmortları ile bir sanat yolculuğuna ne dersiniz? Claude Monet, Salvador Dali ve pek çok ünlü ressamın natürmort eserlerini inceleyeceğiz.

 Kayıt ve detaylı bilgi için [email protected] veya 0212 257 10 00 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Seminer katılımcı sayısı minimum 8 kişi olursa açılmaktadır.

Buket ŞAKARCAN

Şişli Terakki Lisesi’nin ardından, 1994 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nü bitirerek, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde “Osmanlı Porselen Sanatı” üzerine yüksek lisansını verdi.

Mezuniyetinin ardından, müzayede kataloglarının organizasyonu göreviyle Türk ressamları başta olmak üzere, Oryantalist ressamlar, Osmanlı ve Avrupa gümüş ve porselen objeler, Beykozlar gibi antika eserler üzerine uzun yıllar çalışarak katalogları oluşturdu.

Özellikle Türk Resim sanatının başlangıcından, 1950’lere kadar uzanan döneminde yaşanan gelişmeler, Batı sanatının izindeki sanatçılar, Batı resim anlayışındaki ilk örnekler, Sanay-i Nefise’nin kurulması ve Osman Hamdi gibi konular ile Türk resim sanatı tarihini anlamak, resim sanatı tarihimizdeki gelişime ışık tutan en önemli ressamların eserlerinden görseller ile tanımak amacıyla “Türk Resim Sanatı Tarihi” dersleri vermektedir.

Paylaş