Cumartesi, Eylül 23

Sanat ve Mitoloji III

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Seminer : Sanat ve Mitoloji III
Danışman: Buket Şakarcan
Tarih: 14 Mart Pazar
Süre: Tek Gün
Saat: 17:00 -18.30
Ücret: 120 TL (KDV Dahil)

Detaylı bilgi ve kayıt için [email protected] veya 0530 366 33 83 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

*Online derslerimiz “zoom” üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir, sistemi kullanmadan önce gereken bilgilendirme ve yardım Artkolik tarafından sağlanacaktır.⁣

Batı Resim Sanatının konusunu mitolojiden aldığı eserleri üzerine yapacağımız seminerimize üçüncü ders ile devam ediyoruz. Baş tanrı Zeus’tan kıskanç eşi Hera’ya, tarihteki ilk güzellik yarışmasından Orpheus’un hüzünlü aşk hikayesine…Tanrılar, tanrıçalar, periler, kahramanlar..Bugün halen geçerliliği devam eden ve hayat dersleri çıkardığımız öyküleri sanat tarihinin en güzel yapıtları ile birlikte ele alacağız.

 

Buket Şakarcan

Şişli Terakki Lisesi’nde tamamladığı lise hayatının ardından, Mimar Sinan Üniversitesi Sanat Tarihi Bölümü’nde eğitimine devam etti. 1994 yılında “Nuri İyem Üzerine” konulu bitirme tezi ile mezun oldu. Ardından yüksek lisans eğitimini, İstanbul Teknik Üniversitesi’nde “Osmanlı Porselen Sanatı” üzerine verdiği tez ile tamamladı. Daha sonra müzayede kataloglarının organizasyonu göreviyle Türk ressamları başta olmak üzere; Oryantalist Ressamlar, Osmanlı ve Avrupa gümüş ve porselen objeler, Beykoz Camlar gibi antika eserler üzerine uzun yıllar çalışarak katalogları oluşturdu.  Batı Resim Sanatı Tarihi Dönemlerinin en ünlü sanatçılarının yaşamlarını, yapıtlarını ve  özellikle Türk Resim Sanatının Tanzimat’tan, 1950’ lere kadar geçen sürecinde yaşayan sanatçıları ve başyapıtlarını Avrupa Resim Sanat Tarihi ile birlikte ele alarak oluşturulan konular ile ilgili seminerler vermektedir.

Paylaş