Perşembe, Kasım 30

Sanatta Geleceği Yakalamak: NFT

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Seminer: Sanatta Geleceği Yakalamak: NFT
Danışman: Aleyna Günay
Tarih: 24 Nisan Cumartesi
Süre: Tek Gün
Saat: 20:30 -22.00
Ücret: 150 TL (KDV Dahil)

Detaylı bilgi ve kayıt için [email protected] veya 0530 366 33 83 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

*Online derslerimiz “zoom” üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir, sistemi kullanmadan önce gereken bilgilendirme ve yardım Artkolik tarafından sağlanacaktır.⁣

NFT’ler, kripto para biriminin anonim e-cüzdan işlemlerinden zamanla daha kamusal yaygınlaşan web geçişinde hızla bir geçiş yaptı. Bu haberlerden herhangi birini gördüyseniz ve merak ettiyseniz, ortaya çıkan dijital koleksiyon biçimlerini inceleyeceğimiz dünyaya giriş yapıyoruz. Sanat; bugünün bilinci, görünen ve görünmeyen dünyaları öğretmek için en gelişmiş işletim sistemlerinden biridir ve NFT’ler bu sonsuz metafizik paketin bir başka ele alıcısı olabilir. Bu oturumda, kripto sanat ve araçlarını inceleyeceğiz, sanatçıların işlerini konuşacağımız kapsamlı dünyayı ele alacağız. Aynı zamanda, kripto sanat ve devamındaki problemleri ve sürdürülebilirliğinin etkisini de tartışacağız.

Aleyna Günay

Aleyna Günay, 2017 yılında Yeditepe Üniversitesi’nde BA, Sanat Tasarım ve Yönetimi bölümünü birincilikle bitirirken, BArch, İç Mimarlık lisans çift anadal programını tamamladı. Mimarlık çalışmalarına Experence Architecture (XA) konusu üzerine Lizbon’da gerçekleştirdi. Daha sonra Paris’te atölye asistanlığı yaptı ve sanat üretimlerinde bir süre orada devam ett. Kamusal sanat ve aktivist projelerde yer aldı.

Mekan ve sanatçı odaklı işlerinde fotoğraf ve heykel birleştiren Aleyna Günay, RAAG(2018) adlı metal heykel, Dsorder Created Connections(2019) adlı fotoğraf sergisi ile Mamut Art Project 2020’ye seçildi. Kolektif hikayeler ve bellek hakkında çalışmaları, birçok farklı yolculuğun kaydını tutmaya devam ediyor. Bu süreçte paylaşılan deneyimler çok kültürlülük, kimlik, egemenlik sınırları ile birleştirme yanı sıra doğanın yerinden edilmesine, dışlanma-kapsayıcılık ve dualte kavramları ile ilgilendi. Halen sanat üretimlerinde İstanbul’da devam ediyor.

Paylaş