Cumartesi, Eylül 23

Selman Okumuş ile İlim ve Medeniyet Sohbetleri

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Konuşmacı: Selman Okumuş
Tarih: 1 Kasım 2019 Cuma
Saat: 11.00

İslam dinini ve Kuran-ı Kerim’i anlatan, kültürel mirasımızın, milli ve manevi değerlerimizin korunması, yaşatılması ve gelecek nesillere aktarılmasına yönelik hassasiyetini dile getiren, din, dil ve ırk ayrımı gözetmeksizin her kesimden insanla biraraya gelen, yaşam felsefesini, sosyal ve siyasal alanlarda dünya görüşünü paylaştığı sohbetiyle herkesle iletişim kurabilen Selman Okumuş ile Kur’an-ı Kerim’in ışığında dersler düzenleyeceğiz.

Her bir oturum 1.5 saat sürecek olup, içeriği zengin , özenle  seçilmiş konu başlıkları ile her hafta farklı bir konu hazırlanacaktır.

Kayıt ve detaylı bilgi için [email protected] veya 0212 257 10 00 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Selman Okumuş

2001yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nde  lisans eğitimini tamamlamıştır. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme(İng.)Anabilim Dalı, Yönetim ve  Organizasyon (İng. Bilim Dalı’nda “Öğrenen Organizasyonlar” (Learning Organizations) Case Study-Rover konulu tez çalışması ile yüksek lisans programını, 2007 yılında da Marmara Üniversitesi  Sosyal Bilimler Enstitüsü Felsefe  ve Din Bilimleri Anabilim Dalı, Din Eğitimi Bilim Dalı’nda “Kur’an’da  Cennet Kavramı“(Heaven  Concept  in Quran) konulu  tez çalışması ile ikinci yüksek lisans  programını tamamlamıştır. Halen İstanbul Ticaret Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Medya ve İletişim Çalışmaları alanında doktora  yapmaktadır. Anadolu Üniversitesi, A.Ö.F  Adalet  önlisans programına devam etmektedir. Selman Okumuş aynı zamanda Arapça, Osmanlıca ve İngilizce bilmektedir.

Uluslararası Ezbere Kur’an-ı  Kerim Okuma yarışmalarında Türkiye’yi,  beş defa başarıyla temsil etmiştir. Dünya ezbere Kur’an okuma  birinciliğinin  yanısıra yarışmalarda jüri olarak görev almıştır.

2014 yılında ilim ile insanın  buluşmasına vesile olmak için  Kur’an-ı Kerim okumayı kolaylaştıran kitabı “Elif-Ba”yı  çıkartmıştır.  Kitap Türkçe, İngilizce, Almanca,  Fransızca ve Rusça olmak  üzere beş dilde;2019 yılında da  “Sesli Yasin” kitabı ve “Kur’an-ı Kerim” mealini yayınlamıştır. Moral FM “Kur’an Ailesi “ radyo  programıyla küçükten büyüğe Kur’an sevdalılarıyla buluşmaktadır.

Arapça  eğitimi,  Kur’an’a başlama ve Hafızlık dersleri, makam ve nefes eğitiminin yanı sıra, hafız öğrencileri Dünya Kur’an Okuma Yarışmalarında ülkemizi en iyi şekilde temsil etmek üzere hazırlamaktadır.Hafızlara, Sultan Camilerinde imam ve hatip olabilmeleri için yeterli ehliyeti sağlamak amacıyla klasik ve çağdaş din eğitimini vermektedir.

Paylaş