Perşembe, Haziran 8

Seramik Atölyesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Eğitmen: Gül Ilgaz
Ders Başlangıç Tarihi : 20 Şubat 2019
Gün: Her Çarşamba Günü
Saat: 11:30 – 14:30
Ücret: Aylık 650TL
Seramik Atölyemiz; seramik malzemesinin tanıtılması, çamur / kil ile açma, sucuk, çimdik ve sıvı çamur dökme yöntem ve teknikleri ile çeşitli obje yapımı ve objenin biskuvi haline getirilmesi sonrası sırlanması derslerinden oluşmaktadır.
Uygulamalı derslerde kase, tabak, bardak, vazo, testi, pano, fayans, ayna, abajur, rölyef, mozaik, takı, çiçek, küçük dekoratif süsler ve heykeller gibi objelerin üretilmesi yanısıra renkli çamur kullanımı, sıraltı ve sırlı boyama teknikleri, sıraltı desen çalışması, oksitleme ve eskitme çalışması, baskı desen yapımı, yapılan desenden kalıp alınması gibi çalışmalar ve uygulamalar öğretilecektir.
Sergi için proje çalışmaları yapılarak calışmaların tamamlanması sonrasında mekanımızda ürünler sergilenecektir.
Kullanılacak malzemeler Artkolik tarafından temin edilecektir.
Atölyemiz minimum 4 katılımcıyla açılmaktadır.
 Kayıt ve detaylı bilgi için [email protected] veya 0212 257 10 00 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

Gül Ilgaz

Mimar Sinan Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nden 1989 yılında mezun oldu. 1991-2004 tarihleri arasında Robert Kolej’de  Sanat ve Sanat Tarihi dersleri verdi. 2007-8 Tarihlerinde İstanbul Ticaret Üniversitesinde Çağdaş Sanat dersleri verdi. 2004 yılında Kanada’da Banff Centre, Informal Architecture Residency programına katıldı. 2003 yılında 50. Venedik Bienali’nde Türkiye Pavyonu’nda yer aldı.
Sanatçı, Türkiye’de olduğu gibi yurtdışı sergilerde de sıklıkla yer almaktadır. Bu sergilerden bazıları Akademie der Künste Parizer Platz, Berlin, Triennale di Milano, White Nights Paris gibi özel sergilerdir.
İstanbul Modern’in daimi koleksiyonunda iki çalışması yer alan Ilgaz, çalışmalarında kullandığı imgelere kişisel veya sosyal metaforlar yaratmak amacıyla müdahalede bulunarak yeni anlamlar yaratır. Fotoğraf, video ve yerleştirmeler çalışmalarında kullandığı başlıca aracılardır.
Paylaş