Cumartesi, Eylül 23

Yetişkinler İçin Sanat Atölyesi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Atölye: Yetişkinler için sanat atölyesi
Danışman: Uğur Kaya
Tarih: 30 Ocak Cumartesi
Süre: Tek gün
Saat: 17:00-18.30
Ücret: 120 TL (KDV Dahil)

Detaylı bilgi ve kayıt için [email protected] veya 0530 366 33 83 nolu telefondan bize ulaşabilirsiniz.

*Online derslerimiz “zoom” üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir, sistemi kullanmadan önce gereken bilgilendirme ve yardım Artkolik tarafından sağlanacaktır.⁣

Yetişkinler için hazırladığımız sanat atölyesinde katılımcılar teorik bilgiyi, pratiğe dönüştürerek 5 farklı uygulama üzerinden sanat duygularını deneyimleyecek. Yaratıcı süreçleri keşfetmeyi ve çocuklara karşı bakış açısını değiştirmeyi amaçlayan atölye, farklı yöntemler ve malzemeler kullanarak gerçekleştirilecektir.

Katılım için herhangi bir bilgi veya deneyim gerekli değildir.

Malzemeler:

Kağıt, kurşun kalem, kuru boya, gazete ve ya dergi, yapıştırıcı, silgi

Uğur Kaya:

1986’da Diyarbakır’da doğdu. 2005 yılında Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Plastik Sanatlar (Resim-Heykel) bölümünü kazandı. ÇAÇA Derneğinde (Çocuklarla Aynı Çatının Altında) gönüllü olarak Batman, Mardin ve Diyarbakır’da çocuk şenlikleri düzenledi. İsveç’te 1 ay genç liderler eğitimi aldı. ÇAÇA’da (Diyarbakır) profesyonel olarak 2009-2013 yılları arasında Sanat Atölyesi Koordinatörü ve Proje Sorumlusu olarak görev yaptı. Bilgi Üniversitesinden “2013 Genç Sosyal Girişimci” ödülü aldı. Boğaziçi Üniversitesinde Doç. Dr. Serra Müderrisoğlu’ndan “Travma” eğitimi, “Çocuk Yaklaşımı ve Hassasiyeti”, “Kritik Durum Çözme ve Aile içi Şiddetin Önlenmesi”ne yönelik eğitimler ve Bilgi Üniversitesinden “Liderlik” eğitimi gibi birçok eğitim aldı. 2014 yılında 3. İstanbul Çocuk ve Gençlik Sanat Bienali’nde Koordinatör olarak görev yaptı. TEGV’de (Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı) Ateş Böceği eğitim programında Sanat Eğitmeni ve Proje Sorumlusuydu. 2014-2018 yıllarında çeşitli okullarda Sanat Öğretmenliği yaptı. Borusan Contemporary Perili Köşk Müzesinde Sanat Eğitmeni olarak görev yaptı. SKYGD’de (Sosyal Kültürel Yaşamı Geliştirme Derneği) mülteci çocuklarla çalışıyor, ÇOÇA (İstanbul Bilgi Üniversitesi Çocuk Çalışmaları Birimi) ve KODA’ya (Köy Okulları Değişim Ağı) destek veriyor.

Bunların yanı sıra sanatçı olarak da çeşitli sergilere katılarak sanatçı kimliğini devam ettiriyor (2016 İmago Mundi İtalya, 2009 Munzur Kültür ve Doğa Festivali, 40’lar /Birlikte Çokluk, Çoklukta Birlik sergisi Tunceli, EngelSizSiniz Diyarbakır).

Fide Okulları Süreyyapaşa Kampüsünde Görsel Sanatlar Öğretmeni olarak görev yapıyor.

 

Paylaş