Çarşamba, Mart 29

Anna Laudel Galeri ile Türk Sanatçıları, Dünya Sanat Fuarlarında!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Anna Laudel, Art Karlsruhe, Volta New York ve  ​Art Dubai​ uluslararası sanat fuarlarına ilk Defa Yer alarak Türkiye’yi temsil edecek.

Anna Laudel’in uluslararası sanat fuarlarına katılımı 21-24 Şubat 2019 tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşecek olan Art Karlsruhe ile başlıyor. 2004 yılında ilki gerçekleşen Avrupa’nın önde gelen modern klasik ve çağdaş sanat fuarları arasında yerini alan Art Karlsruhe’nin bu yılki teması Bauhaus’un 100.yılı çerçevesinde şekilleniyor. 2019 yılı programında 16 farklı ülkeden 208 galeriyi ağırlamaya hazırlanan Art Karlsruhe’de Ardan Özmenoğlu, Belkıs Balpınar, Gazi Sansoy ve Ramazan Can’ın işleri ile yer alacak. Anna Laudel’in standında bir araya gelecek olan seçkide, sanatçıların son dönem işlerinin yanı sıra fuar için özel olarak üretecekleri yeni çalışmaları yer alacak.

Ardan Özmenoğlu, Das Deutsche Technik,2017, kağıt üzeri ipek baskı, 70x70cm,Anna Laudel’in izni ile

Anna Laudel​ fotoğraf ve video sanatçısı​ Sarp Kerem Yavuz​’un “​Maşallah” ​isimli fotoğraf serisi ile ​6-10 Mart 2019​ tarihleri arasında ABD’de gerçekleşecek ​VOLTA New York ​sanat fuarına katılacak. 2008 yılından beri çağdaş sanat alanında dünyanın önde gelen genç sanatçılarının kişisel projelerine yer vermesiyle tanınan VOLTA New York​, çağdaş sanatı genç koleksiyonerler ve sanatseverler tarafından daha erişilebilir kılmayı hedefliyor. Toplumsal cinsiyet, politika, din ve şiddet gibi konuları eserlerinde işleyen Sarp Kerem Yavuz’un son yıllarda bedenler üzerine yansıttığı desenleri fotoğraflayarak oluşturduğu Maşallah serisi VOLTA New York’ta, Anna Laudel standında görülebilecek

Sarp Kerem Yavuz, Siz siz siz, from the series Maşallah, 2017,archival print,100x100cm

Anna Laudel’in uluslararası sanat fuarı yolculuğu ​20-23 Mart 2019 Art Dubai ​ile devam edecek. ​Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Güney Asya’nın en büyük sanat fuarı olma misyonuna sahip Art Dubai’nin 13. edisyonunda 41 farklı ülkeden 90 galeri yer alacak. Türkiye’nin önde gelen genç sanatçılarından ​Ramazan Can​’ın son dönem işleri ve ilk defa bu fuarda yer alacak. Yeni çalışmaları Art Dubai’de Anna Laudel tarafından temsil edilecek. Şamanizm, ritüeller, totemler ve Anadolu’ya has geleneklerden ve mitolojilerden esinlenen modern hayatın beraberinde getirdiği sorunlara dikkat çekiyor. Geçmişle bugün arasında köprü kuran çalışmaları ile Art Dubai’de yerini almaya hazırlanıyor.

Ramazan Can, Buranın Yabancısıyım,2018, yerleştirme, ahşap, dokuma, neon,188x127x16.5cm, Anna Laudel’in izni ile

Paylaş