Perşembe, Kasım 30

Bozcaada Caz Festivali 6. Edisyonuyla Geri Dönüyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Bozcaada’nın ruha iyi gelen güzelliğinde müzikseverlere tempo tutturan Bozcaada Caz Festivali, yarının dünyasını bugünden inşa etmek için kültür ve sanat alanını da sahiplenen Paribu ana sponsorluğunda, 26-27-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında düzenleniyor.

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) katkılarıyla, 3dots ve fermente tarafından gerçekleşen festival, 6. senesinde de sahnesinde cazın ustalarını ağırlarken aynı zamanda disiplinlerarası KEŞİF etkinlikleri ile enerjisini tüm adaya yayıyor.

Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here ve Metro destekleriyle 2017 yılından beri Bozcaada’nın kendine has güzelliğinin bir parçası haline gelen festival, bu yıl Paribu ana sponsorluğuyla; farklı jenerasyonlardan uluslararası müzisyenleri dinleyiciyle buluşturmanın yanı sıra, katılımcılarına çağdaş sanat ve gastronomi dahil olmak üzere farklı disiplinlerin yer aldığı kapsamlı bir etkinlik programı sunuyor.

Festival İçimizi Isıtmaya Geliyor!

Bozcaada Caz Festivali 2022 edisyonunda pandemi gibi, alışık olmadığımız ve ön göremediğimiz farklı kriz anlarında duruma nasıl uyum sağladığımızı irdeliyor. Daha iyi bir dünyanın mümkün olduğuna olan inancı ve bir araya gelmenin gücüyle şifa bulmayı amaçlıyor.

Türümüzün en kritik özelliklerinden biri olan adaptasyon yetisi sayesinde girdiğimiz her ortamda ve maruz kaldığımız kriz anlarında etrafımızı anlamlandırmaya çalışarak yeni farkındalıklar geliştiriyoruz. Dahil olduğumuz topluluklarla kurduğumuz bağlar, birlikte çözümler geliştirdikçe ve paylaştıkça bizi dönüştürüyor.

Festival buradan yola çıkarak, zor zamanlarda bizi insan yapan en önemli özelliklerimizden biri olan iletişim kurma ve işbirliğinde hareket etmemizin çözümler geliştirmemize yardımcı olduğunun altını çiziyor. Kendini ifade etmenin, yaratıcılığın ve bir bütünün parçası olmanın iyileştirici gücüne odaklanarak, etkinlik kapsamında bir araya gelecek herkesin kendiyle ve birbiriyle bağ kuracağı, duygularını paylaşacağı, özetle şifa olacağı bir edisyonun hayaliyle 6. kez bizleri Bozcaada’ya davet ediyor.

Festival Biletleri Passo’da

Paribu ana sponsorluğunda gerçekleşen Bozcaada Caz Festivali’nin biletleri 22 Mart 2022 tarihi itibarıyla Passo’dan satın alınabilir.

3dots ve fermente tarafından, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın (TGA) katkılarıyla düzenlenen festivalin enerjisini hem katılımcılara hem de ada sakinlerine aktaracağı KEŞİF programının detayları yakında duyurulacak.

Kendine Has, Volkswagen, Jack Lives Here ve Metro’nun kesintisiz katkılarıyla, 26-27-28 Ağustos 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek 6. Bozcaada Caz Festivali ile ilgili duyuruları takip etmek için bozcaadacazfestivali.com adresini ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarını takip edebilirsiniz.

Paylaş