Perşembe, Kasım 30

İstanbul Gallery Week Başlıyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Istanbul Gallery Week, İstanbul’daki galerileri Türkiye geneli ve uluslararası meslektaşlarıyla buluşturan etkinlikler dizisi olarak çağdaş sanat sahnesini sanatseverlerle bir araya getiriyor. Küresel gallery weekend ağının bir parçası olacak IGW, bahar aylarında gerçekleştirilmek üzere iki esas etkinlik düzenleyerek yıl boyu bir iş birliği platformu olarak aktif kalacak. 

Görsel iletişim sponsoru Rafineri Studio’yla birlikte gerçekleştirilen  #RenginiBul çağrısıyla, İstanbul çağdaş sanat sahnesinin bir parçası olarak kurgulanan Istanbul Gallery Week, 11 – 20 Kasım 2021 tarihleri arasında ilk defa hayata geçiyor. Kentin çeşitli lokasyonlarına dağılan ve 9 günlük geniş bir programa yayılan mekân buluşmaları, kenti etkinlik planına dâhil ederek galerilerin kendi mekânlarındaki sergileri ve şehrin geneline yayılan pop-up etkinlikleri seyirciyle buluşturuyor.

Katılımcılar: Art On İstanbul, .artSümer, BBprojecTT, BE Contemporary, BüroSarıgedik, Büyükdere35, C.A.M. GALERİ, Ferda Art Platform, Galeri Binyıl, Galeri Bu, Galeri Kambur, Galeri Muaf, GALERİ NEV İSTANBUL, Galeri Siyah Beyaz, Galerist, Krank Art Gallery, Labirent Sanat, Martch Art Project, MERKUR Galeri, Mixer, Öktem Aykut, PG Art Gallery, Pi ARTWORKS, PİLEVNELİ, PİLOT, SANATORIUM, Simbart Projects, Summart, The Empire Project, Versus Art Project, Vision Art Platform, x-ist ve Zilberman | Istanbul, Berlin.

Katılımcı galerinin kendi mekânlarında kurguladıkları sergiler kapsamıyla megakent İstanbul, IGW internet sitesinden ulaşılabilecek bir harita aracılığıyla çağdaş sanatla canlanıyor. 9 günlük etkinlikler dizisine özel olarak planlanan sergiler, konuşmalar, etkinlikler ve pop-up seriler, günlük olarak takvim, harita ve Instagram hesabından takip edilebiliyor.

IGW, belli bir mekân veya kısıtlamalara dâhil olmadan, uyumlanma süreçlerinin handikaplarını aşarak İstanbul’un çağdaş sanat seyircisini sanatın direkt olarak kendisiyle iç içe deneyimletiyor. İzleyicilerin şehri ve çağdaş sanatı doya doya deneyimleyebilmeleri için 9 güne yayılan etkinlikler dizisi, sanat turları ile Açık Pazar ve konuşma serisi ile Uzun Perşembe’nin yanı sıra kapılarını özel programlar ve daha uzun saatlerle tüm ziyaretçilere açıyor.

Detaylar, galerilerden haberler ve pop-up etkinlikler, web sitesi ve Istanbul Gallery Week’in Instagram hesabından takip edilebilir.

Paylaş