Pazartesi, Eylül 25

Konjo ve Amy Salsgiver Aynı Sahnede

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Deneyimlerini bir doğaçlama projesinde bir araya getiren üçlü Konjo ve çağdaş müziğin ülkemizdeki önemli temsilcilerinden perküsyon sanatçısı Amy Salsgiver, Borusan Müzik Evi’nde buluşuyor.

1 Şubat Cuma akşamı 20.30’da başlayacak konserde dinleyiciler, Orta Asya ezgilerinden blues’a uzanacak zengin bir müzik deneyimi yaşayacak.

Borusan Müzik Evi, doğaçlama üçlüsü Konjo ve perküsyon sanatçısı Amy Salsgiver’ı aynı sahnede buluşturuyor. Konjo, farklı tür ve gruplardaki yıllara dayalı deneyimlerini bir doğaçlama projesinde bir araya getiren Şevket Akıncı, Orçun Baştürk ve Sumru Ağıryürüyen’den oluşuyor. Perküsyon sanatçısı Amy Salsgiver ise çağdaş müziğin ülkemizdeki önemli temsilcilerinden biri. 1 Şubat Cuma akşamı gerçekleşecek konser, dört sanatçının, 2014’te Berlin’deki ilk konserlerinden sonra ikinci buluşması olacak. Orta Asya ezgilerinden blues’a, spoken word ve krautrock’tan makamsal tınılara uzanarak doğaçlamanın farklı hallerinde dolanan Konjo, konuğu Salsgiver ile birlikte, dinleyicileri zengin bir müzik deneyimi yaşamaya çağırıyor.

PROGRAM

KONJO FEAT. AMY SALSGIVER “IMPROVISATION FOR FOUR”

Borusan Müzik Evi: 1 Şubat 2019 Cumartesi 20.30
KONJO
ŞEVKET AKINCI gitar, ses
ORÇUN BAŞTÜRK davul, ses
SUMRU AĞIRYÜRÜYEN ses, mandolin, vurmalılar
AMY SALSGIVER vurmalılar

Kapı Açılışı:20.30
Konser:21.00

Paylaş