Pazartesi, Haziran 5

“National Geographic Live: Uzaydan Dünyamız” İçin Geri Sayım Başladı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Sıra Dışı Bir Kaya” belgeselinden yola çıkarak hazırlanan ve ünlü astronot Chris Hadfield’in uzayda geçirdiği 166 günlük deneyimlerine de değineceği “National Geographic Live: Uzaydan Dünyamız” etkinliği, 14 Mayıs Pazartesi günü Bosch Ev Aletleri’nin katkılarıyla Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
National Geographic tarafından dünya çapında düzenlenen ve Türkiye’de ilk kez “Mars’ta Yaşamak” temasıyla izleyicilerle buluşan “National Geographic Live”’ etkinliklerinin ikincisi 14 Mayıs Pazartesi günü Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde düzenlenecek. 172 ülkede 43 dilde yayınlanacak belgesel serisi “Sıra Dışı Bir Kaya”dan yola çıkarak içeriği hazırlanan “National Geographic Live: Uzaydan Dünyamız” etkinliğine katılmak için Türkiye’ye gelen, Neil Armstrong’dan sonra dünyanın yaşayan en ünlü astronotu Chris Hadfield, uzayda geçirdiği 166 günün hikayesini ve uzaydaki deneyimlerini izleyicilerle paylaşacak. Bosch Ev Aletleri’nin katkılarıyla gerçekleştirilecek etkinliğin biletleri çok yakında Biletix’te satışa sunulacak.
National Geographic’te yayınlanan “Sıra Dışı Bir Kaya”da, izleyiciler “Black Swan”, “Requiem for a Dream” ve “Mother!” filmlerinin ödüllü yönetmeni Darren Aronofsky ile dünyanın kırılganlığını ve harikalarını keşfetmek için şaşırtıcı ve bir o kadar da heyecan verici bir yolculuğa çıkıyor. Yaklaşık 100 hafta süren çekimler sonucunda ortaya çıkan ve yaşadığımız gezegeni benzersiz bir sinematik anlatımla ekranlara taşıyan ünlü yönetmen, “Sıra Dışı Bir Kaya” ile Dünya yüzeyini mikro ve makro ölçekte gözlemleme şansı veriyor. Her şeyin ilginç bir şekilde birbiriyle bağlantılı olduğu Dünya’nın sıra dışı hikayesini aktaran belgeselde, Dünya’nın kozmik alanda neden özel ve ender olduğu, yaşamın başlangıcı, nasıl yaşamla dolup taştığı ve insan zekası ünlü aktör Will Smith’in sunuculuğunda araştırılıyor. Büyük resme bakacağımız yapımda anlatılanlara, büyük başarılara imza atmış ünlü astronotlar Chris Hadfield, Jeff Hoffman, Mae Jemison, Jerry Linenger, Mike Massimino, Leland Melvin, Nicole Stott, Peggy Whitson deneyimleriyle ışık tutuyor. “Sıra Dışı Bir Kaya”, 25 Mart’tan itibaren her pazar saat 20.00’de National Geographic ekranlarına gelecek.
Paylaş