Cumartesi, Eylül 23

Pera Müzesi’nde Uzun Bir Gece

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Pera Müzesi “Uzun Bir Gece” etkinliği kapsamında tüm sanatseverleri erken yeni yıl partisine davet ediyor! 15 Aralık Cuma günü saat: 19:30’da başlayacak etkinlik 22:30’a kadar devam edecek. Gece boyunca “Bana Bak!” ve “LOUIS KAHN’A YENİ/DEN BAKIŞ” sergileri ile koleksiyon sergileri de ücretsiz gezilebilecek.

Pera Müzesi, “Uzun Bir Gece” etkinliği kapsamında düzenlediği erken yeni yıl partisinde Ladies on Records’un DJ performansına ev sahipliği yapıyor. Ladies on Records (Kornelia Binicewicz), 1960’lardaki Çek Yeni Dalgası’nın en ünlü filmlerinden “Papatyalar”dan ilham alıyor; dönemin Polonya, Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Macaristan ve Türkiye’de üretilmiş müziklerini özel bir DJ set’inde bir araya getiriyor. Müze, 19:30 – 22:30 saatleri arasında herkese açık ve ücretsiz olacak.

“Uzun Bir Gece” kapsamında, Pera Müzesi’nde açılan “Bana Bak!” ve “LOUIS KAHN’A YENİ/DEN BAKIŞ” sergilerinin yanı sıra, “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar”, “Anadolu Ağırlık ve Ölçüleri” ile “Kahve Molası: Kütahya Çini ve Seramiklerinde Kahvenin Serüveni” koleksiyon sergilerini de saat 22:30’a kadar ücretsiz gezilebilecek.

“Bana Bak!: ‘la Caixa’ Çağdaş Sanat Koleksiyonu’ndan Portreler ve Diğer Kurmacalar” sergisi, sanat tarihindeki en eski ifade biçimlerinden biri olan portreyi, günümüz çağdaş sanat üretimleri üzerinden bir kez daha tartışmaya açarken, “LOUIS KAHN’A YENİ/DEN BAKIŞ: Cemal Emden’in Fotoğrafları – Çizimler ve Resimler” sergisi, 20. yüzyıl dünya mimarlığının önemli isimlerinden Louis Kahn’ın yapıtlarına ve sanatsal çalışmalarına odaklanıyor.

Pera Cafe’de ücretsiz düzenlenen parti, Pera Film’in Türkiye-Visegrad Kültür Festivali kapsamındaki “Beden ve Ruh” film programına paralel olarak gerçekleştiriliyor.

Paylaş