Çarşamba, Eylül 27

“Dansın Ustaları”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türkiye’de koreografi sanatının değerinin anlaşılması üzerine hayata geçirilmiş bir program olarak klasik baleden çağdaş dans dans anlayışına uzanan geniş bir yelpazede ülkemiz dans sanatının deneyimli kareografları ilk kez “Dansın Ustaları” sayesinde biraraya geliyor.

Ülke çapında dans sanatının önde gelen ve usta kabul edilen koreograflarından Mehmet Balkan, Uğur Seyrek, Aydın Teker ve Beyhan Murphy’nin eserlerinden oluşan “Dansın Ustaları”nda, İstanbul Devlet Opera ve Balesi MDTistanbul sanatçıları, ustalara saygı anlayışı ile performans gösteriyorlar.

Dünyadaki modern ve klasik ekollerin bir noktada buluşabileceğini gösteren“Dansın ustaları”nda ; Mehmet Balkan’ın Tokyo Balesi için yaptığı “Siyah ve Beyaz” eserinin bir uyarlaması, Uğur Seyrek’in çeşitli Devlet Balelerinde oynamış olan “Kimlikler” ve “Kurban” adlı iki modern bale eseri, Aydın Teker’in çizgi dışı üslübu ile yarattığı “Stkh” ve Beyhan Murphy’nin popüler eseri Güldestan’dan “Cafe de Nar” ; programı oluşturuyor.

“Dansın Ustaları”, Beşiktaş Süleyman Seba Kültür Sanat Merkezi’nde 20 ve 26 Şubat ile 4 Mart tarihlerinde İstanbul seyircisi ile buluşacak.

Paylaş