Perşembe, Eylül 28

17. İstanbul Bienali 2022 Yılına Ertelendi.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Eylül ayında gerçekleştirilmesi planlanan 17.İstanbul Bienali pandemi ve sonuçları nedeniyle 2022 yılına ertelendi. İKSV,  bienalin küratörleri Ute Meta Bauer, Amar Kanwar, David Teh ile tüm ortak ve katılımcılarla birlikte alınan karar sonucunda 17 Eylül – 20 Kasım 2022 tarihlerinde fiziksel mekanlarda gerçekleştirilecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) karar sosyal medya hesabından bu açıklamayla duyurdu:

“Pandemi ve hayatı alt üst eden sonuçları, 17. İstanbul Bienali’ni, bienalin küratörlerini ve katılımcılarını etkilemeye devam ediyor. İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV), küratörler Ute Meta Bauer, Amar Kanwar, David Teh ile tüm paydaş ve katılımcılarla birlikte, yaşadığımız sağlık krizinin dünyanın dört bir yanında sürdüğünü ve önümüzdeki ayların belirsizliğini koruduğunu göz önünde bulundurarak sergileri erteleme kararı aldı.

17. İstanbul Bienali kapsamında fiziksel mekânlarda düzenlenecek sergiler ve buluşmalar 2022 Eylül ayında gerçekleştirilecek. 2021 yılı boyunca bienalin küratoryal yaklaşımı çerçevesinde bir dizi proje yürütülmeye devam edecek.

İstanbul Bienali, İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, 2007-2026 Bienal Sponsoru Koç Holding desteğiyle düzenleniyor.”

Paylaş