Adobe’nin yüksek teknolojili yeni moda projesi Primrose, Los Angeles’ta düzenlenen Adobe MAX 2023: Sneaks lansmanında tüm dünyaya tanıtıldı!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Adobe’nin yüksek teknolojili yeni moda projesi Primrose, 10 Ekim’de Los Angeles’ta düzenlenen Adobe MAX 2023: Sneaks lansmanında tüm dünyaya tanıtıldı!

Adobe’nin yeni projelerini tanıttığı Adobe Max 2023: Sneaks lansmanında bu sene moda dünyasını da ilgilendiren bir proje tanıtıldı. Primrose saniyeler içinde şekil ve tasarım değiştirebilen, interaktif bir elbise projesi. Tanıtımı Christine Dierk’in yönettiği proje lansmanında, Primrose elbisesi saniyeler içinde farklı desenler ortaya koydu. Sunumun devamında tasarımların animasyon şeklinde bırakılabileceği ve elbisenin bu şekilde giyilebileceği, aynı zamanda da elbisenin giyenin hareketini algılayabileceği dolayısı ile tasarımın giyen kişinin hareket ettiği yöne göre şekil alabileceği belirtildi.

Primrose projesinin amacı giyilebilir, adapte edilebilir ve esnek bir elbise ortaya koymak. Bu elbise ile tasarımcıların ve içerik üreticilerinin kendi tasarımlarını giyilebilir bir tuval olan bu interaktif elbiseye yansıtmaları mümkün hale geliyor. Christine Dierk ve Adobe; kullanıcıların Adobe tasarım programlarından Adobe Firefly, Adobe After Effects, Adobe Stock ve Adobe Illustrator ile oluşturacakları tasarımları pullarla kaplı bu elbisenin yüzeyine aktarabileceklerini ve bir düğme tıklatması ile elbise yüzeyini değiştirebileceklerini belirtti.

Primrose Projesi’nin yakın gelecekte mobilya endüstrisi başta olmak üzere, farklı yüzey ve tasarım dallarına entegre edilebilir hale gelebileceğini ve bu sayede kullanıcı ve tasarımcıların sınırsız stil seçenekleri ile oynayabileceği belirtildi.

Paylaş