Perşembe, Kasım 30

Armory Show, 9-12 Eylül Tarihleri Arasında Gerçekleştirilecek

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Amerika Birleşik Devletleri’nde düzenlenen ve ülkenin en büyük sanat fuarlarından biri olan Armory Show, bu yıl ki fuara katılan195 katılımcıyı yeni evi Javits Center’da bir araya getirmeyi planladığını açıkladı. Fuar 9–12 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında gerçekleşecek. Fuarın Javits Center’a taşınmasının bir parçası olarak, tüm galeriler yıllar sonra ilk kez aynı çatı altında olacak ve fuarın tasarımı sosyal mesafeyi dikkate alır şekilde Frederick Fisher and Partners tarafından tasarlanacak.

Katılacak galeriler arasında Victoria Miro (Londra ve Venedik lokasyonlarıyla), Galeria Nara Roesler (São Paulo, Rio de Janeiro, New York), Kasmin (New York), Sadie Coles HQ (Londra), Anton Kern Gallery ( New York) ve David Zwirner (New York, Londra, Paris, Hong Kong). İlk kez katılanlar arasında Galleria Millan (São Paulo) ve Proyectos Ultravioleta (Guatemala) yer alıyor.

Fuarın yönetici direktörü Nicole Berry yaptığı açıklamada, “Armory Show, New York City’nin kültürel sahnesinin temel taşı ve küresel sanat piyasası için ekonomik bir itici güç olacak” NYC’nin bu salgından her zamankinden daha güçlü çıkacağına inanıyoruz ve şehrin kültürel organizasyonlarının yeniden açıldığı ve sanatı bizzat deneyimlemenin herkes için yeniden mümkün hale geldiği bu önemli anda sonbahar sanatları sezonunu demirlemekten heyecan duyuyoruz.” dedi.

Kaynak: www.artnews.com

Paylaş