Perşembe, Kasım 30

ARTER’den Kültür Üreticilerine Açık Çağrı!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Arter Araştırma Programı, çağdaş sanat alanında çalışan kültür üreticilerinin, çalışma alanlarına dair araştırma yöntemlerini, bakış açılarını ve ifade biçimlerini geliştirmelerine destek olmayı amaçlıyor.

Programın Ekim 2020–Mayıs 2021 tarihleri arasında gerçekleşecek ikinci dönemi ortak bir müfredatın oluşturulması, değerlendirme toplantıları ve mentörlüğü temel alan paylaşımlar üzerinden ilerleyerek, katılımcılar tarafından üretilecek bir yayınla tamamlanacak.

Süreç odaklı bir yapıya sahip olan Arter Araştırma Programı, 2019–2020’de gerçekleşen ilk döneminde davet edilen katılımcıların, program yürütücülerinin ve kurumdaki iştirakçilerin işbirliğinde oluşan deneyim ve önerilerle şekillendi. Programın her yıl edinilen deneyimler ve katılımcılarının katkılarıyla evrilmeye devam etmesi planlanıyor.

Kimler Başvurabilir? 

Çağdaş sanat alanında farklı pozisyonlarda (sanatçı, küratör, araştırmacı, eleştirmen vb.) üretenler veya çalışma alanı çağdaş sanat ile kesişen farklı disiplinlerden kültür üreticileri; kendi araştırmasını yürütme ve yönlendirme tecrübesi olan; birlikte düşünmeyi bir araştırma aracı olarak benimseyen kişiler başvurabilir.

Arter Araştırma Programı katılımcılarının yukarıda belirtilen tüm süreçlere katkı yapmaları ve program dahilinde düzenlenen buluşmalara düzenli olarak katılmaları beklenmektedir. Buluşmalar, hafta içi saat 18:00 sonrasında ve Pazar günleri gerçekleştirilecektir. Başvuru sahipleri bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Arter Araştırma Programı’na sekiz kişi kabul edilecektir. Buluşmaları İstanbul’da gerçekleşecek programa, en az iki katılımcı şehir dışından başvuranlar arasından seçilecektir.

Paylaş