Cumartesi, Haziran 3

İyilik İçin Sanat Derneği’nden [email protected]’de Rekor Satış

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türkiye’de sanat ortamının gelişimine katkıda bulunan İyilik İçin Sanat Derneği, Pasajda Bir Yıl, Anadolu’dan İzlenimler ve Atölye Cer projelerinde yer alan sanatçılarının eserleriyle katıldığı [email protected]’de yoğun ilgi gördü. İyilik İçin Sanat Derneği çatısı altında üretimlerini sürdüren sanatçıların toplam 23 adet eseri sanatseverlerin koleksiyonuna katıldı.

Pandemi koşullarında 28 Ekim 2020 tarihinde kapılarını sanatseverlere açan [email protected], 8 Kasım Pazar günü sona erdi. [email protected]’de İyilik İçin Sanat Derneği’nin hayata geçirdiği Pasajda Bir Yıl, Anadolu’dan İzlenimler ve Atölye Cer projelerinde yer alan sanatçıların eserleri ziyaretçiler tarafından büyük ilgi ile karşılaştı. Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen galeri, sanatçı, kurum ve kuruluşlarını İstanbul’da sanatseverlerle bir araya getiren sanat etkinliğinde İyilik İçin Sanat Derneği projelerinde yer alan sanatçıların ürettiği eserlerden 23 adedi, sanatseverler tarafından satın alınarak koleksiyonlarına eklendi. 

İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt, yetenekli sanatçıları ulusal ve uluslararası sanat camiasında desteklemeye yönelik projeler geliştirdiklerini, Türk çağdaş sanatçılarının plastik sanatlarda hak ettiği yere ulaşmasına gayret ettiklerini söyledi. Özellikle küresel salgının hayatın olağan akışını engellediği dönemde sanatçıların yanında yer aldıklarını belirten Selin Bozkurt, dernek olarak düzenledikleri karma sergiye koleksiyonerlerin gösterdikleri ilgiden duydukları memnuniyeti ifade etti. Sanata yatırım yapan kurumsal firmaların sayısının her geçen gün artığına dikkat çeken Selin Bozkurt, İyilik İçin Sanat Derneği’nin, sanata değer veren kurumsal yatırımcılarla sanatçılar arasında köprü görevi üstlendiğini, sergi süresince 23 işin yeni koleksiyonlara katılmasının bunun en güçlü göstergesi olduğunu sözlerine ekledi. 

İş ve sanat çevrelerini bir araya getiren [email protected]’de küratörlüğünü Dr. Feride Çelik üstlendiği İyilik İçin Sanat Derneği karma sergisinde yer alan eserlerin satışına www.iyilikicinsanat.org adresinden devam ediliyor. 

Paylaş