Perşembe, Eylül 28

Marina Abramovic’in Operası Dünyanın En Büyük Tuvalinde Sergilenecek.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Performans sanatçısı Marina Abramovic, ünlü opera parçası The Seven Deaths of Maria Callas’ın (2020) yeni bir film versiyonunu önümüzdeki yıl Londra’nın merkezinde bir dizi dev ekranda sunmaya hazırlanıyor. Çalışma, Milano doğumlu video enstalasyon sanatçısı ve film yönetmeni Marco Brambilla tarafından Oxford Street’in köşesindeki Tottenham Court Road İstasyonu girişinde yer alan ve yeni bir alan olan Now binası için düzenlenen kamusal sanat programının bir parçasını oluşturuyor.

Projenin destekçisi şirket Outernet London “tavandan tabana 23.000 fit kare, 360 derece, 8K ekranlar ile burayı dünyanın en büyük dijital sergi alanı haline getirdiğini” belirtiyor. 

Çalışma, Tottenham Court Road İstasyonu’nun girişinde bulunan yeni bir alan olan Now binası için bir kamu sanat programının bir parçasını oluşturuyor.

Abramoviç yaptığı açıklamada: “Outernet Arts programı ve küratör Marco Brambilla, sergilemede kullanmak için dünyanın en büyük ekranları bana harika bir fırsat veriyor. Bu iş birliği ve Maria Callas’ın Yedi Ölümü adlı çalışmamı daha geniş kitlelere sunma şansı beni çok heyecanlandırıyor.” Çalışma aynı zamanda Abramovic’in bir sonraki Royal Academy of Arts’ta açılacak sergisinin açılışına denk geliyor.

Kaynak: The Art Newspaper

Paylaş