Perşembe, Eylül 28

SALT Araştırma Fonları 2019 Başvuruları Başladı!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İmparatorluktan cumhuriyete Türkiye’nin iki yüzyıllık sosyal-ekonomik tarihi ve 1950’ler sonrası mimarlık, tasarım ve sanat üretimleri hakkında özgün belge edinimi ve araştırmayı teşvik eden SALT Araştırma Fonları’nın 2019 başvuruları başladı.

2013’ten bu yana toplam 42 projeye destek sağlayan SALT Araştırma Fonları, yerel örnekleri çeşitli bilgi alanlarını harmanlayarak inceleyen, genelgeçer kanıların yeni bulgularla sorgulanmasına olanak tanıyan çalışmalara verilir. Kurumun arşiv koleksiyonlarını yorumlayacak veya uzun soluklu araştırmalarına eklemlenecek yapıdaki içerikler değerlendirme aşamasında önceliklidir.

11 Şubat Pazartesi saat 18.00’e kadar süren ön başvuruda konu ve dönem bakımından içeriğin uygunluğu değerlendirilecek. Aşamayı geçen aday projeler için son başvuru 18 Mart Pazartesi, sonuçların duyuru tarihi ise 19 Nisan Cuma günü olacak. Seçici Kurul, Farah Aksoy (SALT), Doç. Dr. Alev Erkmen (Yıldız Teknik Üniversitesi), Dr. Bora Gürdaş (Hacettepe Üniversitesi), Prof. Dr. Alp Yücel Kaya (Ege Üniversitesi) ve Lorans Tanatar Baruh’tan (SALT) oluşuyor.

Paylaş