Perşembe, Eylül 28

“Skalite” Ödülleri Sahiplerini Buldu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

21. yılını kutlayan “Skalite” Ödülleri, son 20 yıl içinde İstanbul turizmine ve tanıtımına katkıda bulundukları için seçilen 20 değerli kurum ve kuruluşu seçti. Törende ödül sahiplerinin çoğunun sanat alanında olması dikkatleri çekti.

2018 Skalite Özel Ödülleri’nde Aksanat, Borusan Sanat, Contemporary Istanbul, Garanti Sanat, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı, İstanbul Modern Müzesi, İş Sanat, Pera Müzesi, Rahmi M. Koç Müzesi, Sakıp Sabancı Müzesi ve Zorlu Performans Sanatları ödül alan isimler oldular.

“Skalite”-Ödülleri-Sahiplerini-Buldu2

İstanbul Lütfi Kırdar’daki gerçeleşen törene, Skal International’ın 90 ülkedeki yapılanması içinde en büyük kulübü olan Skal International İstanbul Kulübü’nün düzenlediği İstanbul Kulübü üyeleri, Skal Türkiye Federasyon Yönetim Kurulu üyeleri, Skal Türkiye Bölge Başkanları, geçmiş dönem Dünya Başkanları Salih Çene ve Hülya Aslantaş, TÜRSAB Başkanı Firuz Bağlıkaya, TUMAF Başkanı Yalçın Manav, TUYED Başkanı Hasan Arslan, FIJET Başkanı Delal Atamdede ve turizm sektörü kanaat önderleri katıldı.

Ödül Alanalar

1- T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı
2- AkSanat
3- Borusan Sanat
4- Contemporary Istanbul
5- d.ream – Doğuş Restaurant & Entertainment Management
6- EMITT İstanbul – Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı
7- Garanti Sanat
8- Hürriyet Seyahat
9- İstanbul Lütfi Kırdar ICEC
10- CVB – İstanbul Kongre ve Ziyaretçi Bürosu
11- İKSV – İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı
12- İstanbul Modern Müzesi
13-İş Sanat
14- Rahmi M. Koç Müzesi
15-Mikla Restaurant
16-Muhteşem Yüzyıl Dizisi
17-Sabancı Üniversitesi Sakıp Sabancı Müzesi
18-Suna ve İnan Kıraç vakfı – Pera Müzesi ve İstanbul Araştırmalaı Enstitüsü
19-TAV Havalimanları Holding
20- Türk Hava Yolları
21- Zorlu Performans Sanatları Merkezi

Skalite Ödülleri Hakkında:

Skal International İstanbul Kulübü’nün Türkiye Cumhuriyeti’nin 75’inci yılında Türkiye turizmine hediye olarak başlattığı Skalite ‘Turizm’de Kalite’ Ödülleri’nin amacı turizm sektöründe kalite ve kaliteye yapılan yatırımın çıtasını yükseltmeyi hedefleyen kişi ve kuruluşları ödüllendirmek olduğu kadar, kaliteyi bir yönetim felsefesi olarak benimsemiş bu kişilerin aynı zamanda sektör çalışanlarına örnek olmalarını sağlamak.

Günümüze kadar düzenlediği çeşitli toplantı ve sempozyumlarla turizm sektörünün güncel ve önemli sorunlarına çözümler sunan Skal International İstanbul, ilk kez 1998 yılında, Turizm’de kaliteyi ödüllendirmek için “Skalite Ödülleri” ile Türk turizminde kalite olgusunu gündeme getirdi.

Paylaş