Perşembe, Kasım 30

Nail Keçili: “Çok Ayıp Ettiler”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Uzun süredir bu Korona virüs nedeniyle belirli bir yaşın üzerindeki insanlarımıza gerçekten çok ayıp ettiler. Televizyon spikerlerinin ifadeleri, gazetelerdeki yazarların, çizerlerin, muhabirlerin ifadeleri, siyasetteki üstadı muazzamların ifadeleri gerçekten hazmedilemeyecek bir durumu çoktan aşmıştı zaten. Bu nereye varacaktır? Bundan böyle özellikle 65 yaşını geçmiş hanımefendilerin ve beyefendilerin, belli eğitim düzeyinin üzerindeki insanların olanları affetmeleri mümkün değildir. Ben şahsen 65 yaşın üstünde olan eğitimli, görgülü ve tecrübeli bir insan olarak özellikle siyasetçilerimizin yamaklarının ifadelerini, konuşmalarını hazmetme şansını çoktan bıraktım, hazmetmem mümkün değil. Yazık etiniz, yazık ettiniz. Bu sizin özellikle ifade etmeye çalışıp da bir türlü doğru dürüst ifade edemediğiniz, yaşlılara bir şey olmasın, onların sağlıkları için biz bu tedbirleri alıyoruz felsefesini artık bir kenara bırakın, bu doğru değil!! Siz dünya üzerindeki bu hadisenin insan öldürmelerde, insan süründürmelerde en başarılı olan ülkelerden bir tanesinin de bizim olduğumuzu ifade etmek gayretiyle bu 65 yaş ve üstündeki insanları feda ettiniz.

Yalnız unutulan çok önemli bir şey var. Bugün mevcut televizyon yazarlarımızdan, sohbetleri idare edenlerden bir zat, ‘’ kim sana söyledi seçim yapılmayacak’’ diye, ‘’kim söyledi kim’’ diyor. Ben kimin söylediğini merak etmiyorum. Seçim yapılmayacak diye bir hadisenin de olması mümkün değil. Seçim mutlaka yapılacak. Zamanı geldiği zaman her şey prosedürüne uygun bir şekilde mutlaka olacak. Ama 65 yaşın üzerindekiler yani bizler bu iktidara kırgınız kırgınız kırgınız. Bizi düzeltmeniz lazım, bizi onore etmeniz lazım ama onore ederken de geri zekâlı muamelesi yapmamanız lazım. Tecrübe, yani 68 kuşağının tecrübesi Türkiye Cumhuriyeti’nde geçmişten bu yana yaşanan tecrübelerden, bilgilerden, uğraşlardan, yaşanmışlıklardan en üst seviyede olanıdır. Bunun da bilinmesi son derece enteresan ve son derece kabul edilebilir olmaktadır.

Bakın Beyler, bir mesaj vereyim size. İkinci Dünya Savaşı’nda İngiltere Hitler’in karşısında bir ezilme hissettiği gün, 85 yaşındaki Churchill’i İngiltere Başbakanı olarak atamış ve Churchill sayesinde Amerikalılar da devreye sokularak savaş kazanılmış ve Hitler mevhumu yok olmuştur.

Ne demek istediğimi biraz düşünün taşının, biraz da kaşının hayırlı günler.

Mehmet Nail KEÇİLİ

 

Paylaş