Perşembe, Haziran 8

Nail Keçili:”Çok Yazık Be”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gerçekten gerçekten çok yazık! Üçüncü senesini devreden Dünya Rallisinin önemli bir ayağının Marmaris’te yapılmasını birinci sene idare eder şekilde duyurdu ilgililer. İkincisi de aşağıyı yukarı aynı şekildeydi. Fakat üçüncüsü tam bir fiyasko. Bu sene bu Ralli üstelik Cumhurbaşkanlığı’nın desteğiyle yapılmasına rağmen tık yok arkadaşlar tık yok… Bu ne kafadır? Bu ne anlayıştır? Bu ne biçim iştir? Türkiye’de Dünya Rallisinin önemli bir ayağı yapılıyor, gazetelerde, televizyonlarda böyle laf olsun diye ayıp olmasın diye birazcık yayınlamışlar. Şimdi tabi ben bundan dolayı belediyemizi fena halde suçluyorum bu işi gerektiği şekilde duyuramadıkları için. Ben, Marmaris İlini suçluyorum kendilerini bu konuda satıp, anlatıp, duyuramadıkları için. Ben Cumhurbaşkanlığı’nın desteği olan bu icraatta Cumhurbaşkanlığı iletişimini suçluyorum çünkü işin boyutunun, değerinin, öneminin farkında olmadıkları için.

Bakın Beyler,  işletmesi mümkün olmayan, olmadığı zannedilen İstanbul Kurtköy’deki Formula 1 yarışları için düzenlenen ve işe yaramayacağı görünürken orayı devralan bir adam var. Bu adam Marmarisli mütevazı bir ailenin çocuğu iken zaman içerisinde eski Turizm Bakanımız Bahattin Yücel’in HERTZ şirketinde çalışıp daha sonra oradan ayrılıp, kendi işini kurmuş ve Intercity isminde neredeyse uluslararası bir firmanın sahibi olarak bu Formula 1 tesislerini de kiralamıştır. Ben o zamanlar kendi kendime ’’Yazık, çok kötü,  ne yapacak bu arkadaş’’ derken bu arkadaş didindi, uğraştı ve bu sene itibariyle Türkiye’yi de kendi kiraladığı muhteşem sahayı da Formula1 devresine soktu. Yarışlar Türkiye’de yapılacak ve biletler daha evvelden çıkar çıkmaz satıldı. Helal Olsun. Böyle başarılı işadamlarımız var ise ve dünyaya Türkiye’yi yeniden tanıtma imkânları sahip atılımlar yapıyorlarsa, e be kardeşim koca dünya rallisinin ayağı Marmaris’te yapılırken bunun tanıtımı yayınlanmaz mı ya inanılır gibi değil. Ben eminim ki bugün konkurhipikler, Golf Türkiye’de Kemer Country denen yerde yapılırken bunlar bugün bazı gazetelerde, televizyonlarda duyurulmaya başlamışsa o televizyon ve gazetelerin sahipleri aynı zamanda Kemer Country’nin sahipleri olduğu içindir. Onun için yayınlıyorlar. Onun için bu işin üstüne gitmeye başladılar. Yırtındım senelerce bu işler için ben. Konkurhipikleri biraz daha destekleyin, Golf muhteşem bir spor, destekleyin.  Şimdi şimdi başladılar. Ama Ralli? Kardeşim, Dünya Rallisi bu yahu. Siz farkında mısınız Ralli’nin ne demek olduğunun?  

Yıllar evvel bu işi Marmaris’e getirmek üzere büyük savaş veren ve bunu o zamanlar başaran ve bunun devamının sağlanmasını da perde arkasında destekleyen Serkan Yazıcı arkadaşımız bir ara Marmaris Belediye Başkanlığı’na gelmek için çok ısrarlarımıza dayanamadığı için ‘’peki’’ demişti. Ancak Marmaris halkının muhteşem görüşüyle olmadı. Başka bir genç arkadaşımız geldi. Bu konuda çok bir yorum yapmak istemiyorum. Söylemek istediğim tek şey elimize düşen fırsatları değerlendirmezsek, tanıtım denen meseleye Türkiye çok ciddi bir şekilde bakmazsa ve bu iş için profesyonel insanlar kullanılmazsa çok yazık ederiz, çok!

Bugün Instagram’da ifade etmeye çalıştığım bir zat var, bir zat! Televizyon dünyasını kasıp kavuran, medyada çok büyük atılımlar yapmış ve bir zat var. Sadece kendi televizyonu bütün televizyonlar içinde en çok para kazanan bir zat Acun ILICALI. Bu arkadaş sıfırdan yetişmiş. Kendisini çok geçmişten bilirim. Bir samimiyetim yoktur ama bilirim. Bugünkü bulunduğu pozisyonu muhteşem kutluyorum. Ve Türkiye’nin en başarılı işadamı olduğunu buradan da teyit etmek istiyorum. Kardeşim, yapamıyorsanız böyle bir adama verin kendi televizyonunda, dünya televizyonlarında, gazetelerde her yerlerde Türkiye’yi tanıtsın, anlatsın, bizim tanıtıma ihtiyacımız var. Bakın, bütün Hristiyan ülkeleri birleştiler, ağızlarını açtılar, pençelerini diktiler üstümüze. Türkiye çok büyük bir ülke. Türkiye dünya standartlarının en önde gelen ülkelerinden bir tanesi. Dolayısıyla biz her şeyimizle turizmimizle, sporumuzla, başarılarımızla bağırıp çağırmamız lazım. Daha detayları var anlatabilirim ama inanın ki yoruluyorum.

Şu anda Türkiye’de alnının teriyle başarılı olmuş iki tane büyük işadamı var ve onları çok ciddi şekilde tebrik ediyorum. Biri Acun Ilıcalı biri hepinizin tuzcu Nusr-et olarak tanıdığı et üstadı Nusret Bey, tebrikler arkadaşlar size. Allah sizin gibi başarılı, sıfırdan yetişmiş işadamlarının güçlerini Türkiye’de en ön planda olmasını nasip eylesin. 

İyi haftalar.

M.Nail KEÇİLİ

Paylaş