Cumartesi, Eylül 23

5.Mardin Bienali & Butik Mardin Turu (6-8 Haziran 2022)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

5.Mardin Bienali & Butik Mardin Turu

6 Haziran – 8 Haziran 3 GÜN · 2 GECE

İlk duaların okunduğu, ilk ağıtların yakıldığı, Mezopotamya sizi çağırıyor… Tüm kutsal kitapların ilk satırları bu kadim toprakların öyküleri ile başlar… Bu topraklar Dicle-Fırat arasında kalan ve dört dilde tanrıya adanan duaların kulaklarınızda çınladığı Tanrı Kullarının Dağı yani Tur-Abdin dağlarıdır… Sizi çağıran kendi kökleriniz kendi efsanelerinizdir aslında… Çünkü bu topraklar efsanelerin anlatıldığı değil yaşandığı zamanların tanığıdır… Sümerler… Assurlar…Medler…Artuklular…herkes efsanesini mitosunu yaşayıp göçmüştür bu dağ şehrinden, Mardin’den…

Hafızanızdan kolay kolay silinmeyecek anılara gebe bu muhteşem turda. Gelin, dört dilde tanrıya adanan duaların yükseldiği bu mistik fısıltıları ve gece mehtabında ay ışığını her zerresinin kutsadığı bu toprakların etkileyici öyküsünü yörenin sıcacık insanlarından dinleyelim.

5.Mardin Bienali küratörlüğünü üstlenen, Yeni Delhi merkezli bağımsız küratör, teorisyen, editör ve yazar Adwait Singh, bienalin temasını şöyle açıklıyor: “Çimenin Vaadi, yeniden örgütlenmenin, yenilenmenin ve hayatın kendisi olan üretici kaosun vaadidir. Çimenin yardım veya teşvike ihtiyaç duymayan, zaptedilemeyen vahşi gelişimi; onun büyük bir dengeleyici ve değişim habercisi oluşu, kozmopolit kaygılarımı ifade edebilmeme olanak sağlayan büyük bir metafor görevi görüyor. Nihayetinde onun iyileştirici anarşisi ve kendini yeniden üreten vahşiliği bize sömürgesizleşmeyi ve onarımı, yeryüzünün yaralarının yeşil bir örtüyle sarılmasını vadediyor”.

 

1.GÜN 6 Haziran 2022/ Pazartesi

İstanbul’dan sabah erken saatlerde Mardin Uçuşu. Mardin hava alanında rehberimiz ve araç kaptanımız tarafından  karşılama > alandan çıkış ve  yöresel kahvaltımız sonrası  Deyrulzafaran Manastır gezisi  > kahvaltı sonrası  5.Mardin BİENAL mekanları gezisi ve  Tarihi Mardin sokaklarında  zamanın durduğu mekanlarda yürüyüş (kültür sokağı, Mardin müzesi, Zinciriye medresesi, Şatana konağı, Alman karargahı, Meryem ana kilisesi, gezeceğimiz yerlerden bazıları olacak.. Mardinin ara sokaklarından ana cadeye çıkıp ) otele giriş- dinlenme ve  Öğle yemeği – Sabancı müzesi – Tarihi Abbara geçitleri ve eski çarşılar – Ulu cami –revaklı çarşı- Akşam yemeği–özel yöresel menü

Konaklama Mardin Reyhani Butik Otel veya Mardius konak

2.GÜN 7 Haziran 2022 / Salı

Otelde kahvaltı – Halı atölyesi ziyareti –  Dara Antik kenti gezisi – Beyazsu vadisi ve dere kenarında kaynak suyunun başında tatlı su balığı  öğle yemeği  VEYA – Kafro Süryani köyünde pizza  –  Mor gabriel manastırı ziyaretinin ardından  Ezidi köyü ziyareti ve Midyat’a hareket – Tarihi Midyat sokaklarında yürüyüş ve devlet konuk evi ziyareti – Mardin’e hareket – Otele varış ve serbest zaman sonrasında  akşam yemeği için özel bir konağa hareket – Konaklama Mardin’de otelimizde.

2.GÜN 8 Haziran 2022 / Çarşamba

Otelde kahvaltı –  Kasimiye medresesi ziyareti- Bölgeye rol model olmuş önemli yerleşim yerlerinden Savur ilçemize hareket ve Savur gezisi – Kıllit Süryani köyü ziyareti ve Öğle yemeği (Savur’da bahçe içinde doğa ile baş başa yöresel lezzetler) Mardin’e dönüş havaalanına hareket ve turumuzun bitişi

*Program içeriği aynı kalmak koşulu ile hava, yol durumu ve BİENAL Programına göre acente ve rehber tarafından değişiklik yapılabilir.

*Uçuş Bilgisi :

İSTANBUL – MARDİN UÇUŞU

6 Haziran 2022 İstanbul Havalimanı İst. – Mardin TK 2674 Kalkış: 06.45 – Varış: 08.35

8 Haziran 2022 Mardin – İstanbul Havalimanı – TK2677 Kalkış: 19.35 – Varış: 21.40

*Misafirlerimiz uçak biletlerini kendileri temin edecektir. Talep halinde acentemizden uçak bilet işlemleri yapılabilir.

OTEL BİLGİSİ :  İki ayrı otelde konaklama yapılacak olup  misafirlerimizin oda ve otel  tercihlerine göre REYHANİ KASRI Otel veya MARDİUS Tarihi Konak için  kayıt alınacaktır. Mardius otel son derece konforlu tarihi konak olup,  belli bir mesafeden sonra araç trafiğine uygun değildir.  Reyhani butik otel ana cadde üzerinde olup otel önüne kadar araç ile ulaşım mümkündür.

 

Konaklama Bilgisi ve Gezi Ücreti

MARDİUS TARİHİ KONAKTA

REYHANİ OTELDE                                                               

Fiyat bilgisi için [email protected] veya 0530 366 33 83 nolu telefon üzerinden iletişime geçebilirsiniz.

 Fiyatlarımız minimum 15  maksimum 30 kişi için geçerli olup kişi sayısı 15 kişinin altında  kalması halinde  fiyatlar revize edilecektir.

NOT: Reyhani Otel’de 5 adet deluxe manzaralı  oda  2 adet suit oda (çift kişilik –tek yatak)  mevcut olup diğer odalar standart manzarasız odalardır)

Ücrete dahil hizmetler:

 • Mardin Hava alanı transferleri ve tur esnasında grubumuza özel araç ile tüm ulaşımlar
 • 3 Tam gün Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
 • Mardius veya Reyhani Kasrı Butik otel’de 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
 • İlk gün Manastır bahçesinde bize özel organik  yöresel kahvaltı
 • Üç öğle yemeği
 • İki akşam yemeği ( Bir Akşam yemeği Cercis Murat Konağında, Bir akşam Leyli )
 • Bienal mekanları ve Bienal programına bağlı etkinlikler
 • Dara-Midyat-Savur-Beyazsu-Kıllıt Süryani köyü, Ezidi köyü ve Mardin merkez ve çevre gezileri
 • Zorunlu seyahat sigortası
 • Müze ve Ören yeri giriş ücretleri

Ücrete Dahil Olmayan hizmetler:

 • Uçak Biletleri
 • Yemeklerde alınacak içecekler ve menü dışı yiyecekler
 • Gruba özel Canlı müzik talep edilirse grup sayısına göre ekstra ayarlanacaktır
 • Otel ekstraları

Rezervasyon ve Kayıt

 • Konaklama ve diğer hizmetlerde herhangi bir problem yaşamamak için tur bedelinin 1 Haziran 2022  tarihine kadar iletilen banka hesabına gönderilmesi gerekmektedir.
 • Zorunlu mesleki seyahat sigortası için katılımcıların TC KİMLİK Numaralarının ve Doğum tarihlerinin acentemize bildirilmesi gerekmektedir. 

İptal Koşulları

 • İptal talebinde gezinin başlamasına en az 21 gün kala, yazılı olmak koşulu ile katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. 20 – 15 gün kala, gezi bedelinden %30 kesinti yapılarak (bu tutarın üzerine yasal yükümlülüklerden doğan bedeller eklenerek, bu toplam düşüldükten sonra) kalan gezi bedeli iade edilir.
 • 15 günden daha az bir süre kala gezi bedeli iade edilmez. Arzu edildiği taktirde acentenin onayı ile gezi katılımcısının isminin değişikliği yapılabilir ve gezi bir başka katılımcıya devredilebilir.

*Bu program Aysel Tumba tarafından ARTKOLİK GRUBU için organize edilmiş olup acente ve seyahat hizmetleri Raya Turizm A.Ş ( Belge No: Tursab-A6474 ) tarafından sağlanmaktadır. 

Aysel Tumba 

1998 yılından bu yana gönüllü olarak Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu turları düzenleyen bir Mardin sevdalısı. Tur gelirinin bir kısmını Mardin ile ilgili sosyal sorumluluk projelerinde kadınlar ve çocuklar için kullanılmak üzere sivil toplum kuruluşlarına ve sürdürülebilir olan projelere aktarılmak koşulu ile destek vermekte,  Etiler SOROPTİMİST Kulübü (İş ve Meslek sahibi Kadınlar) 2013-2015 dönem başkanı ve üyesi ve MAREV (Mardin Eğitim Vakfı) Yönetim kurulu üyesidir. Aynı zamanda 2019 yılı Mardin turizm hizmet ve onur ödülü sahibidir.

Paylaş