Cumartesi, Eylül 23

SALT Sanat Turu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sanat Turu: SALT Beyoğlu ve SALT Galata
Danışman: SALT Programcısı Amira Akbıyıkoğlu ve Melis Terzioğlu
Tarih: 24 Aralık Salı
Süre: Tek Gün
Saat: 11:00
Ücret: 250 TL (KDV Dahil)

Turumuz hakkında detaylı bilgi almak ve katılım için [email protected]  veya 0212 257 1000 ‘dan bize ulaşabilirsiniz.

*İptaller gezi tarihinden 1 hafta önce yapıldığı takdirde ücret iadesi yapılmaktadır. Gezi tarihinde ve öncesinde yapılan iptal durumlarında iade yapılamamaktadır.

Artkolik sizleri fotogerçekçilik akımının Türkiye’deki ilk temsilcilerinden Nur Koçak’ın 1960’lar ile 2010’lar arasındaki desenleri ve resim serilerinden oluşan en kapsamlı sergisini SALT Beyoğlu ve SALT Galata’da görmeye davet ediyor. 1981 tarihli bir seriden esinle adlandırılan Mutluluk Resimlerimiz, kadın dergilerinden Hollywood sinemasına popüler kültürün yaygınlaşması ve Türkiye’deki yansımalarını eleştirel bir gözlemci anlatıcı olarak irdeleyen sanatçının üretimine ayrıntılı bir bakış sağlıyor.

 

Melis Terzioğlu:

Liseyi Robert Kolej’de bitirdikten sonra, Skidmore College ve Christie’s Education in Paris’te sanat tarihi ve Fransız edebiyatı üzerine çift anadalda eğitim gördü. 2001’de Yapı Kredi Kültür Merkezi’nde çalışmaya başladı. Bunu sırasıyla Proje4L-Güncel Sanat Müzesi, Galeri Nev İstanbul ve Egeran Galeri takip etti. 4 senedir bağımsız sanat danışmanlığı hizmeti veren Melis, 17 senedir kültür-sanat çalışanı, tüketicisi ve takipçisi.

Paylaş