Perşembe, Eylül 28

Balat Turu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Gezi: Balat Turu
Danışman: Ersin Kalkan
Tarih: 28 Eylül 2019 / Cumartesi
Süre: Tek Gün
Saat: 11:00
Ücret: 350 TL (KDV Dahil) Tur fiyatına yemek dahildir.

Sizleri, Tarihi Yarımada’da Güney Haliç kıyılarından başlayarak, Edirnekapı, Balat ve Fener semtlerinin arka sokaklarında yürüyerek bu bölgelerde öne çıkan eserleri keşfetmeye davet ediyoruz.  Bu turu bölgeyle ilgili yayınları olan, bu bölgede doğmuş, büyümüş, burada ikamet eden gazeteci ve yazar Ersin Kalkan eşliğinde, keyifli bir yürüyüş turu şeklinde, bölgenin esnaf lokantalarından birinde öğle yemeği molası vererek, bol bol fotoğraf çekerek hoş bir hava içinde gerçekleştirmeyi düşünüyoruz. Bilgi dolu ve eğlenceli anlatımlar eşliğinde güzel, keyifli ve lezzetli bir gezi sizi bekliyor!

Gezi programı
* Gezi, 10.30da Edirnekapı’da Kariye Müzesi önünde buluşarak başlayacak, yürüyüş turu olarak devam edecek ve 17.00da Fener, Patrikhane’de son bulacaktır.
* Kariye Müzesi
* Tekfur Sarayı
* Eğrikapı
* İvaz Efendi Camii
* Anemas zindanları
* Blakerna Ayazması
* Surp Hreşdagabet Kilisesi
* Mogollarin Meryemi – Kanli Meryem Kilisesi
* Boğdan-Kantemir Sarayı
* Fener Evleri
* Fener Patrikhanesi
* Sveti Stefan Bulgar Kilisesi

Ersin Kalkan:

İstanbul Balat’ta büyüdü. Dokuz Eylül Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldu. Lise yıllarında gazeteciliğe başladı ve Aydınlık’ta Cemal Süreya’nın asistanlığını yaptı. Daha sonra Yeni Asır, Yeni Gündem, Güneş, Akşam, Gazete Pazar, Radikal ve Hürriyet’te mesleğini sürdürdü. Editörlük, yazı işleri müdürlüğü ve muhabirlik görevlerinde bulundu. Gazetecilik dışında Akademi İstanbul ve Marmara Üniversitesi’nde öğretim görevlisi olarak kent sosyolojisi ve gazetecilik derslerine girdi. Bir süre National Geographic’te de çalışan ersin Kalkan, Ersin Kalkan edebiyat alanında da ürünler verdi. Varlık, Milliyet Sanat, Gergedan, Sombahar gibi sanat edebiyat dergilerinde yazılar yazdı, hikâyeler kaleme aldı. Ersin Kalkan bugüne kadar çok sayıda meslek ödülüne layık görüldü. Gazeteciler Cemiyeti Kalkan’a En İyi Röportaj, Araştırma ve Haber dallarında ödüller verdi. “Son Kahramanlar” adlı söyleşisi ve kitabı dolayısıyla Milli Olimpiyat Komitesi Kalkan’a Fair Play Ödülü’nü sundu. Mazlumder, 2011 İnsan Hakları Ödülü’ne de Ersin Kalkan layık görüldü.

 

Paylaş