Perşembe, Haziran 8

Mardin Turu (29 Nisan / 1 Mayıs)

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İlk duaların okunduğu, ilk ağıtların yakıldığı, Mezopotamya sizi çağırıyor… Tüm kutsal kitapların ilk satırları bu kadim toprakların öyküleri ile başlar… Bu topraklar Dicle-Fırat arasında kalan ve dört dilde tanrıya adanan duaların kulaklarınızda çınladığı Tanrı Kullarının Dağı yani Tur-Abdin dağlarıdır… Sizi çağıran kendi kökleriniz kendi efsanelerinizdir aslında… Çünkü bu topraklar efsanelerin anlatıldığı değil yaşandığı zamanların tanığıdır… Sümerler… Assurlar…Medler…Artuklular…herkes efsanesini mitosunu yaşayıp göçmüştür bu dağ şehrinden, Mardin’den…

Kışın uykusunu kaçıracak kadar çok renkli ve billur kokulara gebe bir Baharın İlk’ini beraber yaşamaya çağırıyoruz sizi… Taşın şiire dönüştüğü kadim Mardin şehrinde güneye doğru baktınız mı, Mezopotamya’nın uçsuz bucaksız okyanusu selamlar sizi ilkbaharda… En sabırsızı papatyalardır baharın… ilk onlar müjdelemek ister kış uykusunun bitimini… Gelincikler buğday başaklarına inat kızıla boyar okyanusu… ve kızıl bir halı serilir önünüzde hektar, hektar…mercimekler sarı-sıcak selamlar gelincikleri ve renkler senfoniye dönüşür…her bir renk bir melodi her melodi bir dua, her dua bir efsane olup kulağınıza fısıldanır güneyin çöl rüzgarlarıyla…gelin bu fısıltıları birlikte dinleyelim…gelin gece mehtabında, ay ışığını her zerresini kutsadığı bu toprakların öykülerini bu toprakların insanlarından dinleyelim…

Hafızanızdan kolay kolay silinmeyecek anılara gebe bu muhteşem turda güneyin çöl rüzgarlarıyla her bir renk bir melodi her melodi bir dua, her dua bir efsane olup kulağınıza fısıldayacak.

Gelin, dört dilde tanrıya adanan duaların yükseldiği bu mistik fısıltıları ve gece mehtabında ay ışığını her zerresinin kutsadığı bu toprakların etkileyici öyküsünü yörenin sıcacık insanlarından dinleyelim.

AYSEL TUMBA ORGANİZASYON ile BUTİK MARDİN TURU
29 Nisan 2019 Pazartesi – 1 Mayıs 2019 Çarşamba
3 Gün, 2 Gece

29 Nisan 2019 / Pazartesi
Aşağıda önerilen uçuşlar ile sabah erken saatlerde İstanbul-Mardin Uçuşu. Mardin havaalanında karşılama, Deyrulzafaran Manastırında özel mekanda kahvaltı – Deyrulzafaran Manastır gezisi – Halı atölyesi ziyareti -Tarihi Mardin sokaklarında yürüyüş (Kırklar kilisesi, Mardin müzesi) – Öğle yemeği –Otele giriş – Sabancı müzesi – Tarihi Abbara geçitleri ve eski çarşılar – Ulu Camii – Akşam yemeği (yöresel lezzetler) – Konaklama Reyhani Kasrı Otel

30 Nisan 2019 / Salı
Otelde kahvaltı – Kasimiye Medresesi – Dara Antik kenti gezisi – Beyazsu vadisi ve öğle yemeği – Kafro Süryani köyü gezisi – Bacine Ezidi köyü ziyareti ve Midyat’a hareket – Tarihi Midyat sokaklarında yürüyüş ve devlet konuk evi ziyareti – Mardin’e hareket – Otele varış ve serbest zaman sonrasında yöresel canlı müzik eşliğinde akşam yemeği için özel bir konağa hareket – Konaklama Reyhani Kasrı Otel

1 Mayıs 2019 / Çarşamba
Otelde kahvaltı – Savur ilçemize varış ve Savur gezisi – Kıllit köyü ziyareti ve Öğle yemeği (Savur’da) – Mardin Diyarbakır arasında yer alan Zerzevan Kalesine Hareket ( Mitra tapınağı ) kale gezimizin ardından Mardin Havaalanına hareket ve turumuzun bitişi . 

*Program taslak olup tur öncesi katılımcılara detaylı program iletilecektir.

OTEL BİLGİSİ:

REYHANİ KASRI OTEL
Eski Mardin şehri… Tarihi Ulu Camii ile Şehidiye Camii’nin arası… Meşhur Emir Hamamı’nın ve Reyhaniye Camii’nin hemen yanıbaşı… Heybetli ve güzel Mardin Kelesi’nin altından geçen 1. Cadde… Tarihin kalbi! Reyhani Kasrı Oteli, taş işçiliğinin tüm görkemini yansıtan karakteristik binası, tüm Mardin şehrine hakim konumu, göz alabildiğine uzanan Mezopotamya Ovası manzarası, önemli tarihi eserlere yakınlığıyla, ziyaretçilerine büyülü bir zaman yolculuğu sunuyor.

http://www.reyhanikasri.com.tr

*Önerilen Uçuş Bilgisi :
İSTANBUL – MARDİN UÇUŞU
29 Nisan 2019 THY İstanbul Havalimanı İst. – Mardin TK – 2674 Kalkış 06:25 – Varış 08:20
MARDİN – İSTANBUL UÇUŞU
1 Mayıs 2019 THY MARDİN- İstanbul Havalimanı İst. TK – 2677 Kalkış 18:20 – Varış 20.35

*Uçak biletleri turumuza dahil değildir. 

Gezi Ücreti

REYHANİ KASRI OTEL

İki Kişilik Standart Oda Kişi Başı Ücreti:  2650 TL
Tek Kişilik Standart Oda Ücreti:                2750 TL 

İki Kişilik Delux Oda Kişi Başı Ücreti:    2850 TL
Tek Kişilik Delux Oda Ücreti:                  3350 TL 

*Fiyatlarımız minimum 15 kişi maksimum 25 kişi için geçerli olup kişi sayısının 15 kişinin altında kalması halinde fiyatlar revize edilecektir. 

Ücrete Dahil Hizmetler:
Havaalanı transferleri ve tur esnasındaki ulaşımlar
3 Tam gün profesyonel Rehberlik Hizmetleri
REYHANİ KASRI OTEL’de 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
İlk gün özel mekânda yöresel kahvaltı
Üç öğle yemeği
İki akşam yemeği ( 1 Akşam yemeği canlı müzik eşliğinde )
Zorunlu seyahat sigortası
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Sürpriz ve ikramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:

Uçak Biletleri
Yemeklerde alınacak alkollü içecekler
Otel ekstraları
Bahşişler

Rezervasyon ve Kayıt
Konaklama ve diğer hizmetlerde herhangi bir problem yaşamamak için tur bedelinin en geç 8 Nisan 2019 tarihine kadar aşağıda yer alan banka hesabına yatırılması gerekmektedir.
Zorunlu seyahat sigortası için TC KİMLİK Numaralarının tarafımıza bildirilmesi gerekmektedir.

Ödeme ve Kayıt İçin
“ARTKOLİK “ grubu kayıtları için bu gezimize katılmak isteyen misafirlerimiz ,  [email protected] adresinden ya da 0212 257 10 00’dan bizimle temas kurup, TC kimlik bilgileri, oda tipi ve ulaşım tercihlerini bildirerek rezervasyon yaptırabilir, tercih edilen seçeneklere göre tur bedelini aşağıda verilen hesaba aktararak da rezervasyonlarını kesinleştirebilirler.

Türkiye Garanti Bankası A.Ş.

NKO ELEKTRONİK VE EĞİTİM HİZMETLERİ PAZARLAMA TİCARET A.Ş.

Şube kodu:211 

Hesap no: 6296983

IBAN : TR55 0006 2000 2110 0006 2969 83

İptal Koşulları
-İptal durumunda Kaliru Turzm’in belirlemiş olduğu iptal ve iade koşulları uygulanır.

-30 günden daha az bir süre kala gezi bedeli iade edilmez. Arzu edildiği takdirde acentenin onayı ile gezi katılımcısının isminin değişikliği yapılabilir ve gezi bir başka katılımcıya devredilebilir.

Bu tur Aysel Tumba tarafından ARTKOLİK grubu için organize edilmiş olup acente ve seyahat hizmetleri Kaliru Turizm A.Ş ( Belge No: Tursab-A1493 ) tarafından sağlanmaktadır.

Aysel TUMBA

Bir Mardin sevdalısı olan ve 1998 yılından bu yana gönüllü olarak Mardin turları düzenleyen Aysel Tumba, tur gelirlerinin bir kısmıyla, Mardin’li kadınlar ve çocuklar ile ilgili sosyal sorumluluk projelerini desteklemektedir. Tumba aynı zamanda Etiler SOROPTİMİST Kulübü (İş ve Meslek sahibi Kadınlar) ve MAREV (Mardin Eğitim Vakfı) Yönetim kurulu üyesidir…

Paylaş