Cumartesi, Eylül 23

Mardin Turu

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İlk duaların okunduğu, ilk ağıtların yakıldığı, Mezopotamya sizi çağırıyor… Tüm kutsal kitapların ilk satırları bu kadim toprakların öyküleri ile başlar… Bu topraklar Dicle-Fırat arasında kalan ve dört dilde tanrıya adanan duaların kulaklarınızda çınladığı Tanrı Kullarının Dağı yani Tur-Abdin dağlarıdır… Sizi çağıran kendi kökleriniz kendi efsanelerinizdir aslında… Çünkü bu topraklar efsanelerin anlatıldığı değil yaşandığı zamanların tanığıdır… Sümerler… Assurlar…Medler…Artuklular…herkes efsanesini mitosunu yaşayıp göçmüştür bu dağ şehrinden, Mardin’den…

Kışın uykusunu kaçıracak kadar çok renkli ve billur kokulara gebe bir Baharın İlk’ini beraber yaşamaya çağırıyoruz sizi… Taşın şiire dönüştüğü kadim Mardin şehrinde güneye doğru baktınız mı, Mezopotamya’nın uçsuz bucaksız okyanusu selamlar sizi ilkbaharda… En sabırsızı papatyalardır baharın… ilk onlar müjdelemek ister kış uykusunun bitimini… Gelincikler buğday başaklarına inat kızıla boyar okyanusu… ve kızıl bir halı serilir önünüzde hektar, hektar…mercimekler sarı-sıcak selamlar gelincikleri ve renkler senfoniye dönüşür…her bir renk bir melodi her melodi bir dua, her dua bir efsane olup kulağınıza fısıldanır güneyin çöl rüzgarlarıyla…gelin bu fısıltıları birlikte dinleyelim…gelin gece mehtabında, ay ışığını her zerresini kutsadığı bu toprakların öykülerini bu toprakların insanlarından dinleyelim…

Hafızanızdan kolay kolay silinmeyecek anılara gebe bu muhteşem turda güneyin çöl rüzgarlarıyla her bir renk bir melodi her melodi bir dua, her dua bir efsane olup kulağınıza fısıldayacak.

Gelin, dört dilde tanrıya adanan duaların yükseldiği bu mistik fısıltıları ve gece mehtabında ay ışığını her zerresinin kutsadığı bu toprakların etkileyici öyküsünü yörenin sıcacık insanlarından dinleyelim.

AYSEL TUMBA ORGANİZASYON ile BUTİK MARDİN TURU
2 Nisan 2019 Salı – 4 Nisan 2019 Perşembe
3 Gün, 2 Gece

2 Nisan 2019 / Salı
Aşağıda önerilen uçuşlar ile sabah erken saatlerde İstanbul-Mardin Uçuşu. Mardin hava alanında karşılama > Deyrulzafaran Manastırında özel mekanda kahvaltı – Deyrulzafaran Manastır gezisi – Halı atölyesi ziyareti -Tarihi Mardin sokaklarında yürüyüş (Kırklar kilisesi, Mardin müzesi) – Öğle yemeği –otele giriş – Sabancı müzesi – Tarihi Abbara geçitleri ve eski çarşılar – Ulu cami – Akşam yemeği (yöresel lezzetler) – Konaklama Mardius Tarihi Konak
Rehber: Metin Özçelik

3 Nisan 2019 / Çarşamba
Otelde kahvaltı – Kasimiye medresesi – Dara Antik kenti gezisi – Beyazsu vadisi ve öğle yemeği – Kafro Süryani köyü gezisi – Bacine Ezidi köyü ziyareti ve Midyat’a hareket – Tarihi Midyat sokaklarında yürüyüş ve devlet konuk evi ziyareti – Mardin’e hareket – Otele varış ve serbest zaman sonrasında yöresel canlı müzik eşliğinde akşam yemeği için özel bir konağa hareket – Konaklama Mardius Tarihi Konak
Rehber: Metin Özçelik

4 Nisan 2019 / Perşembe
Otelde kahvaltı – Savur ilçemize varış ve Savur gezisi – Kıllit köyü ziyareti ve Öğle yemeği (Savur’da) – Mardin Diyarbakır arasında yer alan Zerzevan Kalesine Hareket ( Mitra tapınağı ) kale gezisi, kazı başkanı öğretim görevlisi arkeolog Aytaç Coşkun ve ekibinden kale ile ilgili bilgileri dinleyeceğiz. Ardından Mardin Havaalanına hareket ve turumuzun bitişi . 

*Program taslak olup tur öncesi katılımcılara detaylı program iletilecektir.

OTEL BİLGİSİ:

MARDIUS TARİHİ KONAK
12 bin yıllık tarihi yaşatan 500 yıllık bİr konak… Mardius, Mardin’in eski isimlerinden olup, şehir adını Sasaniler döneminde Mardin’i imar eden aynı isimli Sasani komutanından almıştır. Bu konağın, Mardin’in en eski yapılarından biri olduğu ve yapılışının 1500’lü yıllara dayandığı rivayet edilir. Konak daha sonra Ensari Ailesi tarafından alınır ve aile uzun süre burada ikamet eder. Tahir Ensari – Peyruze Ensari ve ailesinin anısının yaşatılması amacıyla Aile tarafından alınır ve restore edilerek 15 Nisan 2014’te tamamlanarak sizler gibi özel ve değerli misafirlerin hizmetine açılır. Tarihi konak kapasitesi Toplam 10 oda / 20 kişi konaklama kapasitesi (4odaKingDelux/6odaDelux) Alkol servisi yapılmamaktadır.

İZALA HOTEL
Konum itibari ile Eski Mardin diye tabir ettiğimiz sit alanında olup birçok tarihi mekanla iç içe yürüme mesafesindedir. Otelimiz, Mardin tarihi ve görsel değerlerine sahip çıkılarak nakış nakış işlenmiş Mardin taşının yanı sıra yine Mardin kültürünü yansıtan Kök boyalı ahşap tavanlı odalarda kendinizi tarih yolculuğunda hissedeceksiniz.

* Uçuş Bilgisi :
İSTANBUL – MARDİN UÇUŞU
2 Nisan 2019 THY Atatürk Havalimanı İst. – Mardin TK – 2674 Kalkış 06:25 – Varış 08:20
MARDİN – İSTANBUL UÇUŞU
4 Nisan 2019 THY MARDİN- Atatürk Havalimanı İst. TK – 2677 Kalkış 18:20 – Varış 20.35

*Uçak biletleri turumuza dahil değildir. 

Gezi Ücreti

İzala Hotel
İki Kişilik Standart Oda Kişi Başı Ücreti:  2550 TL (KDV Dahil)
Tek Kişilik Standart Oda Ücreti:                2650 TL (KDV Dahil)

İki Kişilik Delux Oda Kişi Başı Ücreti:    2800 TL (KDV Dahil)
Tek Kişilik Delux Oda Ücreti:                  3300 TL (KDV Dahil)

*İzala Otel’de 3 Oda Rezervasyonumuz Bulunmaktadır

Mardius Tarihi Konak
İki kişilik Delux Oda Kişi Başı Ücreti:      3850 TL (KDV Dahil)
Tek kişilik Delux Oda Ücreti:                    4650 TL (KDV Dahil)

İki kişilik ”King” Delux Oda Kişi Başı Ücreti:      4100 TL (KDV Dahil)
Tek kişilik ”King” Delux Oda Ücreti:                    5300 TL (KDV Dahil)

*Mardius Tarihi Konak’ta 5 Delux ve 4 King Delux olmak üzere 9 Oda Rezervasyonumuz Bulunmaktadır

Ücrete Dahil Hizmetler:
Hava alanı transferleri ve tur esnasındaki ulaşımlar
3 Tam gün profesyonel Rehberlik Hizmetleri
MARDIUS Tarihi Konakta 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
İlk gün özel mekânda yöresel kahvaltı
Üç öğle yemeği
İki akşam yemeği ( 1 Akşam yemeği canlı müzik eşliğinde )
Zorunlu seyahat sigortası
Müze ve Ören yeri giriş ücretleri
Sürpriz ve ikramlar

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler:
Yemeklerde alınacak alkollü içecekler
Bahşişler
Otel ekstraları
Uçak biletleri

Rezervasyon ve Kayıt
Konaklama ve diğer hizmetlerde herhangi bir problem yaşamamak için tur bedelinin 15 Mart 2019 tarihine kadar aşağıda yer alan banka hesabına yapılması gerekmektedir.
Zorunlu mesleki seyahat sigortası için TC KİMLİK Numaralarının acentemize bildirilmesi gerekmektedir.

Ödeme ve Kayıt İçin
“ARTKOLİK “ kayıtları için bu gezimize katılmak isteyen misafirlerimiz , aşağıda iletişim bilgileri verilen özel acente temsilcimiz Dilbin hanımla temas kurup, TC kimlik Bilgileri, oda tipi ve ulaşım tercihlerini bildirerek rezervasyon yaptırabilir, tercih edilen seçeneklere göre tur bedelini aşağıda verilen hesaba aktararak da rezervasyonlarını kesinleştirebilirler.

Dilbin İnal
Cep : +90 (532) 522 62 10 Ofis: 0(414)2153344
E-Mail : [email protected]   [email protected]
http://www.kaliruturizm.com.tr

Banka Hesap Bilgileri
Banka : Garanti Bankası
Şube : Şanlıurfa ( 451 )
Hesap No : 6296385
IBAN : TR97 0006 2000 4510 0006 2963 85
Hesap İsmi : Kaliru Turizm Seyahat ve Tic. A.Ş.

İptal Koşulları
-İptal durumunda Kaliru Turizm’in belirlemiş olduğu iptal ve iade koşulları uygulanır.

-İptal talebinde gezinin başlamasına en az 45 gün kala, yazılı olmak koşulu ile katılımcının ödemiş olduğu bedel kendisine iade edilir. 31 – 45 gün kala, gezi bedelinden %30 kesinti yapılarak ve bu tutarın üzerine yasal yükümlülüklerden doğan bedeller eklenerek, bu toplam düşüldükten sonra kalan gezi bedeli iade edilir.

-30 günden daha az bir süre kala gezi bedeli iade edilmez. Arzu edildiği takdirde acentenin onayı ile gezi katılımcısının isminin değişikliği yapılabilir ve gezi bir başka katılımcıya devredilebilir.

Bu tur Aysel Tumba tarafından ARTKOLİK grubu için organize edilmiş olup acente ve seyahat hizmetleri Kaliru Turizm A.Ş ( Belge No: Tursab-A1493 ) tarafından sağlanmaktadır.

Aysel TUMBA

Bir Mardin sevdalısı olan ve 1998 yılından bu yana gönüllü olarak Mardin turları düzenleyen Aysel Tumba, tur gelirlerinin bir kısmıyla, Mardin’li kadınlar ve çocuklar ile ilgili sosyal sorumluluk projelerini desteklemektedir. Tumba aynı zamanda Etiler SOROPTİMİST Kulübü (İş ve Meslek sahibi Kadınlar) ve MAREV (Mardin Eğitim Vakfı) Yönetim kurulu üyesidir…

Paylaş