Pazartesi, Eylül 25

VENEDİK BİENALİ TURU 27-30 EKİM 2022

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

VENEDİK BİENALİ TURU

27-30 EKİM 3 GECE/4 GÜN

UNESCO Dünya Mirası Listesi’ndeki muhteşem yüzen şehir / 58 ülkeden 213 sanatçının katıldığı dünyanın en prestijli sanat etkinliği olan Venedik Bienali / “The Milk of Dreams” başlığı ile düzenlenen, küratörlüğünü Cecilia Alemani’nin üstlendiği 59. Uluslararası Venedik Bienali, ismini İngiliz sürrealist ressam Leonora Carrington’ın kitabından alıyor / 127 yıllık tarihinde ilk defa çoğunlukla kadın ve cinsiyete bağlı olmayan sanatçıların yer verildiği, 150 yıllık sanat üretimini kapsayan bir sanat şöleni / Arsenale ve Giardini’de gerçekleşen bienal ana sergisi ve 5’i ilk defa katılan 80 ülkenin pavyonları / Peggy Guggenheim’ın ömrünü adadığı, koleksiyonunun yer aldığı Guggenheim Evi ve Müzesi / Venedik gotiği ve Rönesans’ının en önemli sanatçılarının eserlerini barındıran Accademia Galerisi / Doğuyu batıya taşıyan, kanalları, gondolları, sarayları, Bizans sanatı etkisindeki kiliseleriyle İtalya’nın en romantik şehri Venedik…

27 Ekim Perşembe: İSTANBUL – VENEDİK

Saat 04.30’da İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminali Türk Hava Yolları kontuarı önünde buluşma. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 07.00’de Türk Hava Yolları’nın TK 1867 sefer sayılı uçuşuyla Venedik’e hareket. Yerel saatle 08.30’da varış. Havalimanında karşılanma ve özel tekneyle şehir merkezindeki otele transfer. Otele giriş işlemlerinin ardından Dünyaca ünlü Pinault Koleksiyonu’na ait mekânlardan Palazzo Grassi’de gerçekleşen, Güney Afrikalı sanatçı Marlene Dumas’nın 1984’ten beri ürettiği 100’ün üzerinde eserin yer aldığı “open-end” sergisi, San Marco Meydanı, San Marco Bazilikası, Palazzo Ducale’de, hepsi bu mekâna özgü üretilen eserlerinin yer aldığı yaşayan en ünlü Alman sanatçılardan olan Anselm Kiefer sergisi, Fondazione Louis Vuitton içinde tek işi ile yer alan Katherina Grosse sergisi ve Dükler Sarayı gezileri. Otele dönüş ve konaklama.

28 Ekim Cuma: VENEDİK

Bienal’in iki ana mekânından biri olan Arsenale’de hem ana sergiyi hem de yine Arsenale’de yer alan ve aralarında Türkiye’nin de Füsun Onur temsiliyetiyle katıldığı ülke pavyonlarını ziyaret edeceğiz. Arsenale’deki ziyaretçi kafelerinden birinde serbest öğle yemeği. Otelde konaklama.

29 Ekim Cumartesi: VENEDİK

Bienal ana sergisinin bu sefer Giardini’de (Napolyon’un işgali sırasında yarattığı Bahçeler) yer alan kısmını ve aralarında Amerika, Fransa, İsviçre, İngiltere gibi bu bienalin en iyi ülke pavyonlarının bulunduğu bölümü gezeceğiz. Giardini’deki ziyaretçi kafelerinden birinde serbest öğle yemeği. Serbest zaman. Otelde konaklama.

30 Ekim Pazar: VENEDİK – İSTANBUL

Accademia Galerisi’ndeki sergisiyle ilk İngiliz sanatçı olmaya layık görülen Anish Kapoor’un, kariyerinin farklı dönemlerinden eserlerini, karbon nano-teknolojisini kullanarak gerçekleştirdiği yeni üretimleriyle bir araya getiren sergi ve Guggenheim Müzesi’ndeki 40 uluslararası müze ve özel koleksiyondan toplanmış 60 eserden oluşan “Surrealism and Magic” sergisi gezileri. Dorsoduro Mahallesi’ne yürüyüş. Havalimanına hareket. FEST Travel tarafından önerilen uçuş detaylarına göre saat 18.50’de Türk Hava Yollarının TK652 sefer sayılı uçuşuyla İstanbul’a hareket. Yerel saatle 23.25’te İstanbul’ varış.

 • Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.

*Program içeriği aynı kalmak koşulu ile hava, yol durumu ve BİENAL Programına göre acente ve rehber tarafından değişiklik yapılabilir.

*Uçuş Bilgisi :

Gezimiz aşağıdaki uçuşlara göre kurgulanmıştır:

Uçak bileti satın almak için; FEST Travel’a danışabilirsiniz.

 • Havaalanları ve havayollarının gündeme aldığı bir takım yeni kurallar vardır. Bu kurallara koşulsuz riayet etmek mecburidir. Uyulmadığı takdirde terminale veya uçağa alınmama durumu söz konusu olabilir. Böyle bir durumda oluşacak zararlardan FEST Travel sorumlu değildir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine Müşteri tarafından uyulması mutlaktır, söz konusu resmi duyuru veya uygulamalara uymayan Müşteri, gezi rehberi tarafından gezinin ilgili bölümüne ve/veya güzergaha dahil edilmekten men edilebilir. İlgili ülkede resmi makamlar tarafından uygulanan sağlık ve/veya güvenlik tedbirlerine Müşteri tarafından uyulmaması nedeniyle diğer müşterilerin zarara uğraması, gezinin bir kısmı veya tamamının burada belirtildiği şekilde icra edilememesi gibi durumlarda FEST’in uğrayacağı tüm zarar, ziyan ve masraflardan Müşteri doğrudan sorumlu olup, FEST tarafından Müşteri’ye rücu edilecektir.

Konaklama:

 • İtalya’da tek kişilik odalar küçük olmaktadır. İki kişilik odada tek kalmak isteyen misafirlere ilgili fark iletilebilir.
 • İki kişilik odada kalmak isteyip “iki kişilik odada kişi başı” ücreti üzerinden rezervasyonu yapılan misafirlerimizin yanına geziye 60 gün kala bir oda arkadaşı bulunamadığı takdirde bu misafirlerimizin “tek kişilik oda” ücretinin farkını ödemek ya da geziyi iptal etmek zorunda kalacaklarını bildiririz. Ücret ayrıntıları için lütfen “Ödeme Seçenekleri” tablomuzu
 • Her otelde üç kişilik (triple) oda konaklaması söz konusu değildir. Bu seçeneği sunan otellerdeyse genelde standart iki kişilik (double/twin) odalar, bir yatak eklenerek üç kişilik odaya dönüştürülmektedir.

Otel:

https://www.capisanihotel.it/

Havalimanı Transferi:

 • Gezimizde havalimanına gidişte toplu, havalimanından dönüşte özel transfer hizmeti sunulmaktadır.
 • Toplu ve özel transfer saatleriyle diğer ayrıntılar size geziden önce satış sorumlusu tarafından bildirilecektir.

ÖDEME SEÇENEKLERİ

Rezervasyon: Rezervasyonunuz, yukarıda belirtilen tutarın tamamının ödenmesi durumunda oluşturulacaktır. Ödemenin yapıldığı gün Tur Sözleşmesi ve Tura Katılım Formu imzalanmazsa Seyahatin İptali Teminatı ve Seyahat Sağlık Sigortası geçerli olmayacaktır.

Fiyata Dahil Olan Hizmetler:

 • 3 gece yerel 4 yıldızlı butik bir otelde kahvaltı dahil konaklama,
 • Venedik’te özel deniz taksiyle havalimanı – otel – havalimanı transferleri,
 • İstanbul Havalimanına toplu gidiş transferi,
 • Özel İstanbul Havalimanı dönüş transferi,
 • Programda belirtilen tüm geziler,
 • Melis Terzioğlu koordinatörlüğü,
 • Programda belirtilen tüm müze girişleri,
 • Programda belirtilen sergilere giriş ücreti,
 • Bienal’e giriş biletleri,
 • Yerel rehberlik hizmeti,
 • 72 saatlik Vaporetto bileti,
 • Venedik şehir vergisi,
 • Tüm bahşişler (gezi rehberine, yerel rehberlere, farklı hizmetler verenlere ve gezi şoförüne bahşiş toplanmıyor),
 • Yurtdışı çıkış harcı (₺ 150),
 • 70 yaşa kadar iptal ve covid19 dahil sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası,
 • Karbon Ayak İzi (KAİ) Ormanı Projesi’ne sizin için yapılacak bağış

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler:

 • Türk Hava Yolları ile İstanbul – Venedik – İstanbul gidiş dönüş ekonomi sınıf uçak bileti, havalimanı vergi ve harçları,
 • Vize ücreti ve servis bedeli (Vize Aracı Kuruluşu’na danışınız)
 • Venedik içi gezilerde kullanılacak olan araç,
 • 70 yaş ve üzeri iptal ve covid19 dahil sağlık teminatlı Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası, (50 Euro)
 • Öğle ve akşam yemekleri,
 • Fazla bagaj ücreti,
 • Kişisel harcamalar

Vize:

 • İtalya, Umuma Mahsus Pasaport sahibi T.C. vatandaşlarına vize
 • Geziye katılım için Müşteri’nin ilgili ülke veya ülkelere giriş için Müşteri’nin vize alması gerekmesi halinde FEST, geziye dair tüm vize talepleri ve işlemlerini Müşteri’ye bu konuda doğrudan hizmet sağlayacak olan vize işlemleri aracı kuruluşuna (“Vize Aracı Kuruluşu”) yönlendirecektir. Müşteri ile Vize Aracı Kuruluşu arasında doğrudan hizmet sözleşmesi kurulacak ve hukuki ilişki tesis edilecek olup, FEST’in herhangi bir vize hizmeti veya taahhüdü bulunmamaktadır. Vize Aracı Kuruluşu tarafından kabul edilen tüm başvurular, Vize Aracı Kuruluşu ile Müşteri arasındaki sözleşme hükümleri uyarınca işleme alınacak, ücretlendirilecek ve sonlandırılacaktır. FEST, Müşteri ile Vize Aracı Kuruluşu arasında sadece bir aracıdır. Müşteri kendisine Vize Aracı Kuruluşu tarafından bildirilen vize başvurusu için gereken bilgi, belge, form ve/veya evrakların eksiksiz bir şekilde Vize Aracı Kuruluşu’na iletmekle ve gerektiğinde randevu veya görüşme tarihinde ilgili konsolosluk, elçilik veya kurumda bizzat bulunmakla yükümlüdür. Yetkililerin vize vermemesinden dolayı oluşacak zararlardan gezginler sorumludur. FEST Travel vize alınması ile ilgili hiçbir beyan veya tekeffülde bulunmamaktadır ve vize konularında hiçbir garanti vermemektedir. Müşteri’nin Vize Aracı Kuruluşu’nun talep ettiği bilgi, belge, form ve/veya evrakı sağlayamaması ve/veya randevu veya görüşme tarihi dahil Vize Aracı Kuruluşu’nun talimatlarına uymaması nedeniyle, vizenin geç alınması, vize süresinin toplam tur süresinden az olması ve/veya vizenin hiç alınamaması gibi durumlar sonucu Müşteri’nin tura katılamaması halinde herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Vize alınması söz konusu ülkeye giriş garantisi vermediğinden gezginin tur dahilindeki ülkeye kabul edilmemesi durumunda FEST Travel’ın herhangi bir sorumluluğu yoktur ve bu sebeple herhangi bir ücret iadesi veya tazminat ödenemez. Ayrıca gezgin ile ilgili olarak vergi borcu vb. nedenlerle yurtdışına çıkma yasağı konulmuş olması gibi herhangi bir nedenle arzusu hilafına dahi olsa tura başlayamaması hallerinde oluşacak zarar ve ziyanlardan gezgin sorumludur ve bu gibi durumlarda herhangi bir ücret iadesi yapılmaz. Yaptırılacak sigorta, vize alınamaması konusunu kapsamamaktadır.
 • Geziye katılımı kesinleşen misafirlerimizin pasaport örneklerini Vize Aracı Kuruluşu’na gönderdikten sonra pasaportlarını değiştirmemeleri gerekmektedir. Vize Aracı Kuruluşu’na ulaştırıldıktan sonra bilgi verilmeden yapılacak pasaport değişiklikleri, vize işlemlerinde sıkıntıya sebep olmakta, hatta vize alımına engel olmaktadır ve geziye katılımı riske sokmaktadır.

Vize Aracı Kuruluşu:

Adres: Huzur Mah. Fazıl Kaftanoğlu Cad. No:9, Kat:3, 34396 Maslak Sarıyer / İstanbul /

Tel: +90 212 334 26 00 / +90 212 334 27 90

Faks: +90 212 334 26 68

Eposta: [email protected]

Sigorta:

 • Gezi bedeline, Acentenin iflasına karşı tüketiciyi koruyan “Zorunlu Paket Tur Sigortası” ve 70 yaşa kadar olan misafirlerimiz için mücbir sebepler karşısında 6.000 Euro’ya kadar Seyahatin İptali Teminatını da içeren Yurtdışı Seyahat Sigortası dahildir. 70 yaş ve üzerindeki misafirlerimiz fiyata dahil olmayan hizmetler bölümünde belirtilen farkı ödeyerek bu hizmetten faydalanacaktır.
 • Yurtdışı Seyahat Sağlık Sigortası seyahatin başlangıç ve bitiş tarihleri arasında geçerli olup gezi esnasında olabilecek yaralanma ve hastalık durumlarında tüm dünyada 30.000 Euro’ya kadar sağlık ve tedavi giderlerini sigorta poliçesindeki genel istisnalar haricinde karşılamaktadır.
 • Seyahatin İptali Teminatı maksimum 6.000 Euro’ya kadar olup, 2.000 Euro üstündeki gezilerde vize reddinden %15, diğer hallerde %10 muafiyet uygulanmaktadır. Bu muafiyet, sigorta teminatında belirtilen nedenlerden dolayı seyahatin iptalini
 • Uçak biletleri iptal teminatlı seyahat sigortalarında kapsam dışıdır. Biletler için herhangi bir iade talep edilememektedir.
 • Sigortanın geçerliliği açısından önemli olan rezervasyon/ödeme ile birlikte/en kısa sürede sertifika düzenlenmiş olmasıdır.
 • Söz konusu sigorta herhangi bir salgın kaynaklı olayını, pandemi veya hastalık rizikosunu ve/veya karantina ve sair kısıtlamalar nedeniyle gezi öncesi iptalleri kapsamamaktadır.
 • Covid-19 teminatı seyahat sırasında Covid-19 teşhisi konulması halinde tıbbi tedavi masraflarını poliçe teminat limitleri dâhilinde güvence altına almaktadır.
 • Seyahatin Covid-19’a bağlı olarak iptali durumu sigortanın seyahat iptal teminatı kapsamında yer almamaktadır.
 • Yukardaki maddelerle paralel olarak seyahatlerde istenen negatif PCR testi, bu teminat altında karşılanmamaktadır.

Önemli Notlar:

 • Bazı yapılar dışarıdan görülecektir.
 • Söz konusu gezi tüm gün yürüyüşlerden oluşmaktadır. Herhangi bir araç kullanılmayacaktır.
 • Gezi boyuna günlük en az 20.000 adım atılması
 • Venedik’te toplu taşıma (Vaporetto) kullanılacaktır.
 • Dış nedenlerden dolayı FEST Travel her zaman programı değiştirme hakkına
 • Gezi programı kapsamında gidilecek olan ülkeler, turizm faaliyetleri açısından yeni kurallar belirlemiştir ve sürekli olarak güncellenmektedir. Bu kurallara uyulması zorunludur. Uyulmaması durumunda maddi para cezası veya bir servisten faydalanamama gibi sonuçlar olabilir. Böyle bir durumda FEST Travel herhangi bir sorumluluk kabul etmemektedir.

Sağlık:

 • Geziye katılanların 10 gün önceden hafif yürüyüşlere çıkmalarını öneririz.
 • Bölgenin sağlık koşulları hakkında daha detaylı bilgiyi şu adreslerden öğrenebilirsiniz:who.int www.seyahatsagligi.gov.tr

Hazırlık Toplantısı: 21 Ekim 2022 Cuma günü saat 15.00’da online olarak gerçekleştirilecek olup gezilecek yerler hakkında bilgi verilecektir.

Ödeme ve İptal Koşulları:

 • Gezinin başlangıcına 31 gün kalana kadar yapılan iptallerde gezi bedelinin %40’ı, 30 – 16 gün kala olan iptallerde %65’i, 15 gün ve daha az kala olan iptallerde ise gezi bedelinin % 100’ü kesilir. Ek Protokol yapılan gezilerde, Ek Protokol’ün İptal ve İade Koşulları geçerli olacaktır..
 • İptal durumunda “FEST TURİZM VE TİCARET A.Ş. HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI” geçerlidir. İlk ödemeyi yapanlar gezi programını ve “FEST TURİZM VE TİCARET Ş. HİZMET SATIŞ SÖZLEŞMESİ KOŞULLARI”nı kabul etmiş sayılırlar.
 • Paket turun düzenlenmesi için asgari katılımcı sayısı 10’dur. Bu sayıya ulaşılamadığı takdirde katılımcıya paket turun iptalinin bildirileceği son tarih 1 Eylül 2022’dir.
 • Ödemelerinde kredi kartı kullananlar için: Lütfen kredi kartı limitinizi kontrol ediniz. Bankalar limit aşımı cezası
 • Tek seferde gezi bedelinin nakit veya banka havalesi ile ödenmesi durumunda toplam gezi bedeli üzerinden % 2 indirim yapılmaktadır. Bu indirim gezinin satış fiyatı üzerinden yapılmakta olup, alınan ekstra hizmetler dahil edilmez. % 2 kampanyası FEST Travel yurtdışı grup gezilerini ve Oeconomica® gezilerini kapsamaktadır. Başka hiçbir kampanya ile birleştirilemez.

Lütfen FEST Travel’a telefonla ulaşarak rezervasyonunuzu kesinleştiriniz.

0850 622 3378

[email protected]

 

Paylaş