Cumartesi, Eylül 23

Bach’tan Piazzolla’ya Uzanan Bir Müzik Ziyafeti

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Günümüzün en büyük akordeon sanatçılarından Richard Galliano ve kemanın yükselen yıldızı Leticia Moreno, Zürih Oda Orkestrası eşliğinde İş Sanat sahnesinde buluşuyor.

50 yılı aşan kariyerinde klasik müzikten caza uzanan geniş yelpazedeki repertuvarı ve besteleriyle dikkat çeken Fransız akordeon ve bandoneon virtüözü Richard Galliano, şimdiye kadar Chet Baker, Eddy Louis, Charlie Haden, Charles Aznavour, Serge Gainsbourg gibi birçok ünlü isimle müzikal iş birlikleri gerçekleştirdi.

Saygın kayıt şirketlerinden Deutsche Grammophon’un tek akordeon sanatçısı olan Galliano, kariyerini birçok ödülle taçlandırdı ve diskografisine 50’den fazla kayıt sığdırdı. Konserin diğer solisti, 2012 ECHO Yükselen Yıldız ödülünün de sahibi İspanyol kemancı Leticia Moreno ise tekniği ve derin yorum gücüyle eleştirmenlerden ve dinleyicilerden övgü topluyor. İkiliye Barok, klasik, romantik dönem eserlerin yanı sıra caz, folk, pop gibi farklı türleri de kapsayan konser programlarıyla adından sıkça söz ettiren Zürih Oda Orkestrası’nın eşlik edeceği konserde, Bach’tan Piazzolla’ya uzanan renkli bir repertuvar seslendirilecek.

9 Ocak 2018, Salı akşamı saat 20.30’daki bu müzik ziyafetini kaçırmayın!

Paylaş