Borusan Müzik Evi’nde Bu Hafta

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +
Borusan Müzik Evi’nde bu hafta iki konser var: 15 Şubat Perşembe akşamı perküsyon topluluğu sa.ne.na 10. yılını özel bir konserle kutlayacak. 17 Şubat Cumartesi akşamı ise Nova Muzak serisinin 24. konseri için 40 yıla yakın bir geçmişi ve 20’den fazla albümü bulunan Hollandalı anarkopunk grubu The Ex ile Avusturyalı alternatif rock üçlüsü BulBul sahnede olacak.
İstanbul’un önde gelen çağdaş müzik mekânlarındaki performansları ilgiyle izlenen perküsyon topluluğu sa.ne.na, 10. yılını Borusan Müzik Evi’nde kutluyor. Amy Salsgiver Dorsay, Kerem Öktem ve Seçil Kuran’dan oluşan sa.ne.ne’ya bu konserde Özgü Bulut ve Onur Başkurt eşlik edecek. Bu 10 yılda kendi bestelerinin yanı sıra pek çok yerli bestecinin yapıtlarının ilk seslendirilişlerini gerçekleştiren, aynı zamanda Steve Reich, Iannis Xenakis, John Cage, Louis Andriessen gibi çağdaş bestecilerin yapıtlarını da dinleyicileriyle buluşturan sa.ne.na, 15 Şubat Perşembe akşamı vereceği konserde yine dinleyicisinde merak uyandıracak ve yeniye olan inancımızı pekiştirecek.
Borusan Sanat ve KOD Müzik işbirliğiyle düzenlenen Nova Muzak serisinin 24. konserinin konukları, Hollandalı anarkopunk grubu The Ex ve Avusturyalı alternatif rock üçlüsü BulBul.
BulBul 1990’ların sonlarında Viyanalı Manfred Engelmayr tarafından tek kişilik noise projesi olarak hayata geçen bir topluluk. Birkaç albümden sonra davulda Didi Kern’in, basgitarda Roland Rathmair’in katılmasıyla tipik bir noise rock üçlüsüne dönüştü. Canlı performanslarında stüdyo kayıtlarının aşırı enerjik hallerini seyredebildiğimiz BulBul, The Ex’ten önce izleyicilerle buluşacak.
Amsterdamlı The Ex’in ise 40 yıla yakın bir geçmişi, 20’den fazla albümü bulunuyor. Şehrin terk edilmiş mekânlarından yola çıkan ve yolunda taviz vermeden ilerleyen The Ex, özgür caz ve punk’ı folk temalarıyla karıştıran ve modern zamanların en iyi doğaçlama yapan topluluklarından bir tanesi. Topluluk yeni çıkacak albümü 27 Passports öncesinde 17 Şubat Cumartesi akşamı Nova Muzak serisinin konuğu oluyor.
Paylaş