Cumartesi, Eylül 23

212 Photography Istanbul 1 Ekim’de 7 Farklı Mekanda Kapılarını Açıyor.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Türkiye’nin önde gelen fotoğraf etkinliği 212 Photography Istanbul, Cuma gününden itibaren, Yapı Kredi bomontiada, Akaretler Sıraevler A 37 – 39, Zülfaris Karaköy, Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı, Yeldeğirmeni Sanat, Müze Gazhane ve Kalyon Kültür dahil olmak üzere yedi mekânda kapılarını açıyor. T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı’nın katkılarıyla bu sene ücretsiz gerçekleşen festival, 35 sanatçı, 9 sergi, 13 söyleşi, 5 atölye çalışması, 6 konser/performans, 18 film gösterimi (NOWNESS & MUBI) ile sanatseverlere 11 Ekim tarihine kadar sürecek dopdolu bir program sunuyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Kültür Daire Başkanlığı ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştirak şirketlerinden Kültür AŞ iş birliğinde düzenlenen 212 Photography Istanbul’un 4. edisyonunda sergi programına paralel olarak ziyaretçilerine atölye çalışmaları, söyleşiler, sanatçı buluşmaları, film gösterimleri, performans/dans gösterileri, pop-up konserler, portfolyo değerlendirmeleri ve fotoğraf yarışması dahil olmak üzere bugüne kadar gerçekleşen en kapsamlı etkinlik programını sunmaya hazırlanıyor. 

ABD Büyükelçiliği, HP, LG OLED, Jotun, Yapı Kredi, ve We Are The Walkers’ın destekleriyle düzenlenen 212 Photography Istanbul’un ana mekânı olan Yapı Kredi bomontiada’da Thomas Albdorf, Diana Artus, Helena Blomqvist, Scarlett Hooft Graafland, JeeYoung Lee, Rosa Muñoz, Esra Özdoğan, MODI, ve Yapı Kredi’nin katkılarıyla gerçekleşen Uzaktaki/ Yakındaki sergisi ziyaret edilebilir. 

212 Photography Istanbul, İstanbul’un tarihi mekânlarında benzersiz bir sanat deneyiminin yanı sıra festival takipçilerine alternatif bir keşif rotası sunuyor. Sergi programı kapsamında, Levon Biss ve Jonas Bendiksen Zülfaris Karaköy’de; Christian Tagliavini ve NOWNESS seçkisi Yeldeğirmeni Sanat’ta ve Tim Flach ve Hasan Deniz’in eserleri Tarihi Hüsrev Kethüda Hamamı’nda görülebilir. 

Olimpiyat Oyunlarına ithafen hazırlanan, bu alanda isim yapmış önemli fotoğrafçıların yer aldığı, olimpiyat oyunlarının perde arkasını yansıtan sergide ise, David Burnett, Chris Mcgrath ve Mine Kasapoğlu’nun objektiflerine yansımış çok özel kareler Müze Gazhane’de görülebilir. 

Paylaş