Perşembe, Eylül 28

212 Photography Istanbul 6 Ekim – 16 Ekim Tarihlerinde Şehre Yayılıyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Şehrin uluslararası katılımlı en kapsamlı fotoğraf etkinliği 212 Photography Istanbul, 5. yıl programıyla 6-16 Ekim 2022 tarihleri arasında, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi izleyicisini özgün mekanlarda karşılıyor. Şehrin 15’e yakın noktasında 60’tan fazla sanatçının 500’ü aşkın fotoğrafı sergilenecek.

Her yıl yenilenen keşif rotası üzerinde sergilerden film gösterimlerine çeşitlenen etkinlik programında fotoğrafın dilini farklı disiplinlerle bir arada coğrafyalardan bağımsız seslendirmeyi benimserken, fotoğraf sanatında dikkat çeken isimleri, başlıkları ve yaklaşımları İstanbul’da izleyicisiyle buluşturuyor. Bu deneyim çerçevesinde festival kapsamında keşif rotasına eklediği mekanları ile farklı ufuklar sunmayı hedefliyor. İzleyicisini şehrin kültürel mirasını deneyimlemeye davet ederken, fotoğraf aracılığıyla mekansal hafızanın genişlemesini amaçlıyor.

212 Photography Istanbul beşinci senesinde, sergiler, atölyeler, söyleşiler, konserler, film gösterimleri ve portfolyo değerlendirmelerin yanı sıra yayıncılık, mimarlık, müzik, gastronomi gibi farklı başlıklara da programında yer veriyor.

Festivalin bu seneki ana destekçileri arasında Yapı Kredi, PARİBU, lifebox, Jotun, HP, Converse, We Are The Walkers, TanqYOURSELF’in yanı sıra kültür kurumlarından Hollanda Başkonsolosluğu, Norveç Büyükelçiliği, Cervantes / İspanya Başkonsolosluğu, Macar Kültür Merkezi, Institut Français ve Amerikan Büyükelçiliği yer alırken Borusan Çağdaş Sanat Koleksiyonu da festivale verdiği ödünç yapıtla festivalin iş birlikçileri arasında bulunuyor.

212 Photography Istanbul 5. Yıl Rotası

212 Photography Istanbul, 5.yılında İstanbul’un iki yakasına yayılan etkinlikleri ile şehrin farklı noktalarını festivale dahil ediyor. Ana mekânları Akaretler Sıraevler ve Yapı Kredi bomontiada olan festival bu yıl, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Tophane-i Amire Kültür ve Sanat Merkezi, St. Benoît Kilisesi, Kale Tasarım ve Sanat Merkezi, Taksim Sanat, Institut Français, Yeldeğirmeni Sanat, paralel mekanlar arasında Evin Sanat Galerisi, FOTOGRAFEVİ, Kalyon Kültür, Art On İstanbul ve Zilberman Galeri, Zorlu PSM gibi pek çok lokasyonda katılımcılarla buluşuyor.

Paylaş