Cumartesi, Eylül 23

7 Koleksiyoner 7 Sanatçı Ferda Art Platform’da Açıldı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

‘7 Koleksiyoner 7 Sanatçı’’ isimli serginin ikinci edisyonu  16 Şubat – 1 Nisan 2023 tarihleri arasında Ferda Art Platform’da izleyiciler ile buluşuyor. Koleksiyonerlerin koleksiyonlarından seçtikleri eserler ile seçilen sanatçıların yeni  eserlerini bir araya getiren sergide yedi koleksiyonerin kendi koleksiyonlarından  seçtikleri birer eser serginin referans noktasını oluşturuyor.

İlk edisyonu geçen yıl düzenlenen sergi bu yıl yalnızca kadın koleksiyoner ve kadın  sanatçıların katılımı ile gerçekleşiyor. Seçilen eserin sanatçısı  koleksiyonda bulunan eserine eşlik eden iki yeni eser daha üretiyor. Böylelikle yedi  farklı sanatçının çeşitli mecralarda üretilmiş üçer adet eseri sergiyi meydana  getiriyor. Bulundukları özel koleksiyonlardan çıkıp sanat izleyicileri ile yeniden  buluşan eserler aynı zamanda sanatçıların güncel üretimleriyle birleşip sanatçının  pratiğini ve değişimini yansıtma özelliği de taşıyor. 

Koleksiyoner, sanatçı ve galeri ortaklığı ile oluşturulan sergi, 1 Nisan 2023 tarihine  kadar Ferda Art Platform Ana Salon’da sanat severlerin ziyaretine açık olacak.

Paylaş