Cumartesi, Haziran 3

Ahmet Rüstem Ekici: “Hamam”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Galeri Bu Pavilion 09 Kasım ile 7 Aralık tarihleri arasında Ahmet Rüstem Ekici’nin “Hamam” sergisine ev sahipliği yapıyor.

Sanatçı Ahmet Rüstem Ekici’nin “Hamam” sergisi, mekânın yapısal olarak, toplumsal hafıza ve sosyal yaşamın düzenlenmesi üzerine temsil aldığı konumu, beden ve cinsiyet üzerine, özel mülk ve kamusal yapıların karşılıklarını irdelediği uzun soluklu bir araştırma ve üretim sürecinin parçalarını bir araya getiriyor. Kişisel şahitlik, deneyim ve sözlü kültür miraslarında gözlemlediği “Hamam” kültürü sosyalleşmeye, isyanlara, örgütlenmelere, zevke, şifaya, cinayetlere, efsanelere ev sahipliği yapmış olduğu tarihiyle sanatçı Ahmet Rüstem Ekici’nin yorumuyla bir başka boyut kazanıyor.

Sanatçının kişisel deneyimleri ve toplumun sessiz kalmayı öğrettiği LGBTQAI ve cinsiyet rollerindeki sınırlar, arkeolojik zenginlerimizden olan mozaiklerin anlatısındaki hikayelerin çerçevelendiği sınırları referans alan psikolojik sınırları Üretim yöntemlerinin ve çağdaş sanat pratiklerinin sınırlarından bağımsız, deneyim odaklı, interaktif bir mekân sunuyor. “Hamam” sergisi Ekici’nin son dönemlerde üzerine yoğunlaştığı 3D animasyon, tekstil baskı, seramik, 3D print, gibi güncel tekniklerle ürettiği çalışmaların yanı sıra, tamamı AR ile ilişki kuran ilk sergi olma özelliğini taşıyor.

Hamam sergisi, 09.11.2019 – 07.12.2019 tarihleri arasında, Pazar ve Pazartesi günleri hariç her gün 11.00 – 19.00 saatleri arasında ziyarete açık olacak.

Paylaş