Perşembe, Eylül 28

Akbank 40. Günümüz Sanatçıları Ödülü Sergisi Akbank Sanat ve Metaverse’de İzleyicilerle Buluştu.

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Çağdaş Sanat alanındaki gelişmeleri teşvik etmek ve genç sanatçılara destek olmak amacıyla Akbank Sanat’ın Resim ve Heykel Müzeleri Derneği ile birlikte düzenlediği, alanında örnek teşkil eden Akbank 40. Günümüz Sanatçıları Ödülü Yarışması sonuçlandı. Jüri tarafından seçilen eserler, 1 Haziran – 30 Temmuz 2022tarihleri arasında hem Akbank Sanat’ta fiziksel olarak hem de Metaversete sergileniyor.

Jüri üyeleri tarafından yapılan değerlendirme sonucunda Türkiyenin çeşitli bölgelerinden yapılan 1011 başvuru arasından 23 sanatçının 24 eseri sergi seçkisinde yer alıyor. 40. Yılını kutlayan yarışmanın bu yılki jüri üyeleri arasında İpek Duben, Çelenk Bafra, Göl Nuhoğlu, Derya Bigalı ve serginin küratörlüğünü de üstlenen Fatoş Üstek yer aldı.

1 Haziran-30 Temmuz 2022 tarihleri arasında Akbank Sanat ve Metaverse’te ücretsiz olarak görülebilecek sergide eserleri yer alacaksanatçılar; Ahmet Berkin Günsay, Alara Başar, Ali Kanal, Begüm Çelik, Betül Sertkaya, Buğra Erol, Cemil Olgun Can, Dilara Başköylü, Elif Özen, Emre Çalış, Ferhat Tunç, Gizem Candan, İrem Sezer, Lalin Mercan, Nazif Can Akçalı, Oğuz Gököz, Özlem Cıbır, Özlem Köse, Rıdvan Aşar, Sümeyra Çetin, Yasemin Kaplan, Zeynep Sude Can, Zülkif Esin.

40. yılında “Açık Kart” temasıyla tüm Türkiye’deki genç sanatçı adaylarının davet edildiği yarışmanın ödül töreninde sergide eserleri yer alan genç sanatçılara toplamda 115 bin TLlik ödül eşit olarak dağıtıldı.

 

Paylaş