Çarşamba, Eylül 27

Anna Laudel, Ardan Özmenoğlu’nun Kitabını ve Sergisini Sanatseverlerle Buluşturuyor!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Ardan Özmenoğlu’nun 2008-2020 yılları arasındaki neon eserlerini bir arada topladığı, Anna Laudel tarafından yayımlanan “You Like My Work Ha?” başlıklı, 500 edisyonlu ve imzalı poster kitabı 2 Aralık 2021 tarihinden itibaren galeride sanatseverlerle buluşuyor. Eş zamanlı olarak Anna Laudel’de açılacak, sanatçının neon ve cam eserlerinden oluşan özel seçki, 7 Ocak 2022’e kadar ziyaret edilebilir.

Toplum, sanat ve hayat üzerine ürettiği kült neon işleriyle bilinen Özmenoğlu, bizi kendi dünyamızı tekrar keşfetmeye ve yeniden düşünmeye davet ediyor. 

Ardan Özmenoğlu, ‘Come Back to me’ neon yerleştirme, 210 x 90 cm

“You Like My Work Ha?”, sonsuz yaratıcılığı, basit ve karmaşık konuları eğlenceli bir şekilde sorma ve ele alma becerisi ile tanınan sanatçının neon çalışmalarının hikayesini anlatıyor. Her eser sayfasının pul koparma tekniği ile poster olarak tasarlandığı kitap aynı zamanda, beğendiğiniz eseri duvarınıza asma imkanı sağlıyor.  

Neon renk kapağı ve tasarımıyla dikkat çeken kitapta sanatçının 2008 yılında ürettiği, Cumaya gittim gelicem; 2013 yılında ürettiği, Anlayana; 2014 yılında ürettiği ve Türkiye güncel sanat piyasasının doğrudan eleştirisini yapan DOES EXIST; 2015 yılında ürettiği, Seni Sevmeyen Ölsün; 2017 yılında ürettiği Babam Sağolsun; 2019 yılında ürettiği, Bunu ben de yaparım gibi ikonik eserleri ve dahası yer alıyor. 

“You Like My Work Ha?” sanatçı kitabı Anna Laudel ve Patika Kitabevi’nden satın alınabilir. 

Paylaş