Perşembe, Kasım 30

Anna Laudel Bu Yaz Bodrum ZAİ’de!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İstanbul ve Düsseldorf’ta bulunan galeri mekânlarında gerçekleştirdiği kapsamlı sergilerle sanatseverlerin beğenisini toplayan Anna Laudel, 2022 yaz sezonunu Bodrum’da yer alan ZAİ Yaşam’da karşılamaya hazırlanıyor.

3 Mayıs tarihinden itibaren Kasım ayına kadar Bodrum’un öne çıkan kültür ve sanat mekânı ZAİ Yaşam’da Anna Laudel’i ziyaret edecek sanatseverler, kişisel sergilere paralel olarak Türkiye ve yurt dışından sanatçıların eserlerinin yer aldığı karma sergi katını da görebilecekler. İstanbul ve Düsseldorf’ta yer alan ana galeri mekânlarında gerçekleştireceği sergi programı ve uluslararası fuar katılımlarıyla Anna Laudel, sanatın nabzını dört mevsim tutmaya devam edecek. 

Flóra Borsi’nin Çarpıcı Fotoğraf Eserleri Bodrum’da Ziyaretçilerini Bekliyor (3 Mayıs – 15 Haziran)


Anna Laudel, yeni mekânının kapılarını 3 Mayıs’ta Macar fotoğraf sanatçısı Flóra Borsi’nin ‘Part of Me’ başlıklı kişisel sergisiyle açıyor. Yarattığı gerçeküstü görüntüler ve kullandığı özgün fotoğraf tekniğiyle dikkat çeken genç sanatçının NFT’den fotoğrafa uzanan yeni ve son dönemde ürettiği eserlerinden oluşan kapsamlı seçki 15 Haziran tarihine kadar ZAİ Yaşam’da ziyaret edilebilecek.

Flóra Borsi
b. 1993
Dove, 2020
Baskı
85.5h x 85.5w cm

Flóra Borsi

Flóra Borsi 1993 Macaristan doğumlu genç bir fotoğraf sanatçısıdır. Tematik olarak kimlik, ilişkiler, duygular ve hayallere odaklanan gerçeküstü görüntüler oluşturmak için mükemmel fotoğraf manüpülasyonunu kullanır. Kusursuz tekniği ve ince kavramsal fikirleri şehvet ve arzudan umutsuzluğa ve kayba kadar evrensel duyguların güzel çağrışımlarını yaratır. Flóra bir kerede insan ruhunun karmaşık gücünü ve kırılganlığını yakalar. Kentsel dünyada düşünmenin, hissetmenin, hayal ve ifade etmenin ne anlama geldiğinin kilidini açarken, tekinsiz ve zeki metaforu kullanarak karanlık fantezileri ve atmosferik hayalleri ustaca görselleştirir. Çalışmaları genellikle kadın bedenini içeriyor ve kadın temsiliyle ilgili soruları, beden ile benlik arasındaki ilişkiyi araştırarak sadece kadınsı formdan ayrılmak için gözleri veya yüzü gizlemek ya da ortaya çıkarmakla oynuyor. Flóra, Avrupa ve ABD’de uluslararası kişisel sergiler düzenledi ve en önemlisi Saatchi Gallery’deki “Continental Shift” sergisine katıldı. Ayrıca eserleri Fransa’da Louvre’da sergilendi ve bu yıl Şangay Modern Müzesi ve Macaristan Ulusal Sanat Müzesi’nde gösterilecek. Onun ruhani estetiği birden fazla sanat ödülü kazandı ve The Guardian’ın Gözlemcisi ve BBC Kültür’de dahil olmak üzere basından büyük beğeni topladı. 2014 ve 2019 yıllarında iki ayrı eseri Adobe Photoshop’da ana görsel olarak kullanılmıştır. ABD Forbes 30 listesine girdi ve 2021 yılında Hasselblad onu “Yılın İlk Hasselblad Kahramanı” olarak seçti.

Paylaş