Anna Laudel Düsseldorf “Housewarming” Sergisiyle Açıldı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Anna Laudel ikinci mekânını Almanya’nın Düsseldorf kentinde, dört katlı tarihi bir binada açtı. Housewarming isimli karma bir sergiyle açılışını yapan galeri, 1960’lardan bu yana sanatçılar ve entelektüellerin bir araya geldiği Mühlenstrasse 1’de yer alıyor. Housewarming sergisinde yer alan farklı sanatsal ve kültürel geçmişlere sahip sanatçılar, galerinin genç sanatçıları uluslararası platformlarda temsil etme ve disiplinlerarası sergilere ev sahipliği yapma misyonunu destekliyor.

Ekin Su Koç, Crossing Borders, 2019.

Anna Laudel, yeni galeri hakkında: “Düsseldorf’taki yeni galeri mekânı daha çok insana ulaşmamıza yardımcı olurken sanatçılarımızın uluslararası sanat dünyasıyla daha güçlü bağlantılar kurmalarını sağlayacak. İstanbul’daki Anna Laudel’in misyonuna benzer şekilde Düsseldorf’taki galerinin de sanat üretimini desteklemesini, disiplinlerarası sergiler düzenlemesini ve sanatçılarla sanatseverleri buluşturacak kamusal programlar gerçekleştirmesini arzuluyorum. İki mekânda da dinamik sergi programlarına ev sahipliği yapmanın yanı sıra temsil ettiğimiz sanatçıların eserlerini önde gelen sanat fuarlarında sergileyerek, Türkiye’deki genç yetenekleri uluslararası alanda tanıtmaya devam edeceğiz.” yorumunda bulundu.

Belkıs Balpınar, Sail, 2017.

29 Haziran’a kadar görülebilecek sergide yer alan sanatçılar arasında Belkıs Balpınar, Ruth Biller, Flóra Borsi, Ramazan Can, Tuğçe Diri, Bilal Hakan Karakaya, Ekin Su Koç, Serkan Küçüközcü, Ardan Özmenoğlu, Gazi Sansoy, Daniele Sigalot, Brigitte Spiegeler ve Sarp Kerem Yavuz bulunuyor.

Paylaş