Cumartesi, Haziran 3

Ardan Özmenoğlu, “Bu İşin Sonu Yok” ile Anna Laudel’de!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Kullandığı farklı malzemeler ve tekniklerle oluşturduğu kendine has sanat stiliyle tanınan ​Ardan Özmenoğlu​, 2019 yılındaki ilk kişisel sergisi ​“Bu İşin Sonu Yok”​ ile 17 Ocak – 7 Mart 2019​ tarihleri arasında ​Anna Laudel​’de.

Eserlerinde küresel popüler kültür ve Türk kültürüne ait ifade ve imgeleri konu alan Özmenoğlu, “Bu İşin Sonu Yok” isimli sergisinde yine alışılmış kalıpların dışında özgün, orijinal fikirleriyle farklı medyumları buluşturuyor. Kullanılan malzemeden ziyade, malzemenin kullanım biçimine odaklanan sanatçı, duygularını en yalın haliyle eserlerine yansıtıyor.

Osmanlı padişahlarından tarihin önemli kadın sultanlarına uzanan hikâyeleri, oyun kâğıtlarına çevirdiği resimleri aracılığıyla aktaran Özmenoğlu’nun bu sergi için özel olarak ürettiği çalışmalarında kullandığı malzemeler ve renkler ön plana çıkıyor. Sanatçının Post-it notlarla ürettiği resimlerine, cam katmanlı heykelleri eşlik ederken; neon çalışmaları, bugünün kültürünü yaratan yaşam anlayışını yansıtıyor.

“Bu İşin Sonu Yok”​ isimli kişisel sergi ​17 Ocak Perşembe​ günü açılacak ve ​7 Mart 2019​ tarihine kadar ​Anna Laudel​’de görülebilecek.
Ardan Özmenoğlu​’nun seçili çalışmaları ayrıca, ​21-24 Şubat 2019 ​tarihleri arasında Almanya’da gerçekleşecek ​Art​ ​Karlsruhe​’de Anna Laudel standında sergilenecek.
Paylaş