Çarşamba, Eylül 27

Art.Ist Sauna’da “Korona Günlükleri” Temalı Video Art Sergisi Açıldı

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sanatın her alanından farklı sesleri ve ifade biçimlerini sergilemek üzere “Sanat Pazaryeri” teması ile herkes için ulaşılabilir sanat ortamı sunan Art.Ist Sauna, Türkiye genelinde eş zamanlı video sergileri hedefiyle yola çıkan SENKRON’a paralel olarak “Korona Günlükleri” temalı video art sergisini sanatseverlerin beğenisine sundu.

Türkiye’de ilk defa 1.500 m2 alanda erişilebilir sanat konsepti ile yüzlerce sanatçı ve sanat eserini yıl boyunca ücretsiz olarak sanatseverlerle buluşturan Art.Ist Sauna, video sanatını farklı mekanlarda görünür kılmayı amaçlayan SENKRON kapsamında  26 Nisan Pazartesi günü video art sergisinin açılışını gerçekleştirdi. Mixer ve Bilsart’ın öncülüğünde, İstanbul başta olmak üzere tüm Türkiye’de sanat kurumlarının ve inisiyatiflerin iş birliği ile alanında umut vadeden bir etkinlik olma özelliği taşıyan SENKRON, galeri, müze ve sanat oluşumlarını senkronize ederek video sanatına derinlemesine bir bakış sunuyor.

Teması “Korona Günlükleri” olarak belirlenen sergi, Aynur Türk, Ayşegül Türk, Esin Aykanat Avcı, Mehmet Ali Yıldız, Sevde Özselçuk, İrem Çoban, Esin Çayır, Hande Özkalemtaş, Eray Dinç, Büşra Anzerli ve Uğur Doğaner gibi alanında başarılı video art sanatçılarının katılımı ile gerçekleştiriliyor. Sanatsal üretim alanının bir mecrası olan videoya farklı perspektiflerden bakma fırsatı sunan sergide video sanatı çerçevesinde gerçekleştirilen çalışmalar izleyiciyle paylaşılıyor.

Sanatçıların video art çalışmaları Art.Ist Sauna’da bulunan video-art odasında, teknoloji sponsoru Arçelik’in katkılarıyla 26 Nisan – 29 Mayıs tarihleri arasında hafta içi her gün 12.00 – 19.00 saatleri arasında izlenebilir.

Paylaş