Perşembe, Kasım 30

Atölye Cer Sanatçılarından “Yeni Yıla Merhaba” Sergisi

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

İyilik İçin Sanat Derneği, Ege Yapı iş birliği ile hayata geçirdiği Atölye Cer projesinde yer alan sanatçıların eserlerinden oluşan “Yeni Yıla Merhaba” sergisini Dr. Feride Çelik küratörlüğünde sanatseverlerin beğenisine sundu.

Evrensel bir değer olan sanatın daha geniş kitlelere yayılması amacıyla faaliyetlerini sürdüren İyilik İçin Sanat Derneği ve geliştirdiği yapılarda sanata verdiği değeri görünür kılmaya özen gösteren gayrimenkul sektörünün öncü markası Ege Yapı iş birliği ile hayata geçirilen Atölye Cer projesi, yeni yılı sergi ile karşılıyor. Atölye Cer’de iki senedir sanatsal üretimlerine devam eden 14 sanatçının resim ve heykellerden oluşan 39 eserinin yer aldığı “Yeni Yıla Merhaba” sergisi, 22 Aralık Çarşamba günü sanatseverlerle buluştu. 

Sergi ile ilgili düşüncelerini ifade eden Küratör Dr. Feride Çelik, “Yeni nesil sanatçılara görünürlük kazandırmayı hedefleyen, sanata değer veren gayrimenkul markası Ege Yapı, tarihi mirasımız olan Yedikule Cer Atölyelerinin içerisindeki Cer İstanbul projesi ile tarihe ve çevreye saygılı bir yaşamı buraya çekmeyi hedefliyor. İyilik İçin Sanat Derneği iş birliği ile Ege Yapı’nın seçkin sanatçıların bir araya gelerek sanat eserleri üretebilmeleri için Atölye Cer adı ile tahsis ettiği alan, sanatçıların üretim için atölye ihtiyacını karşılayarak tamamen modern ve özgür bir çalışma alanı sağlıyor. Atölyenin geçmişine saygı açısından eski vagonların açık hava formatında sergiletilmesinin düşünüldüğü projede endüstri mirasının geçmişini yaşatmak da hedefleniyor. Sanata böylesine önem veren gayrimenkul projesinde Atölye Cer sanatçıları iki senedir sanatsal üretimlerini sürdürüyor ve İyilik İçin Sanat Derneği aracılığıyla birbirinden değerli sanat organizasyonlarında eserlerini sergileme fırsatı yakalıyor. Son olarak ürettikleri bu özgün çalışmalarla “yeni yıla sanatla merhaba” demek isteyen sanatçılar bir seçki hazırlayarak yeni yılı karşılamak istediler. Bu vesile ile bu güzel tarihi atmosferde hem mekânı hem de eserleri keyifle deneyimleme ve izleme fırsatı bulacaksınız.” dedi.

Genç sanatçıların üretimini destekleme motivasyonu ile hareket ettiklerini dile getiren İyilik İçin Sanat Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Selin Bozkurt ise, “Yeni yıla böyle kıymetli bir sergi ile girdiğimiz için çok mutluyuz. Tutkuyla çalışıp, harika eserler ortaya çıkaran kıymetli sanatçılarımızın üretim süreçlerinde yanlarında olmak bizim için çok değerli. Türkiye’de ilk kez bir şantiye alanında hayata geçirilen proje olma özelliğini taşıyan Atölye Cer’i hayata geçirmemize vesile olan kıymetli iş birlikçimiz Ege Yapı’ya da bir kez daha teşekkür etmek istiyorum. İyilik İçin Sanat Derneği olarak gerçekleştirdiğimiz faaliyetlerde gösterilen ilgi motivasyonumuzu yükseltirken, projelerimizde yer alan genç sanatçıların özgürce eserlerini üretip hayallerine ulaştığını görebilmek ise bizlere mutluluk kaynağı oluyor.” dedi. 

Yeni Yıla Merhaba” sergisi kapsamında bir de özel olarak tematik koku tasarlandı. Serginin koku küratörlüğünü ise MG International Fragrance Company Kurumsal İletişim Müdürü Duygu Beşbıçak üstlendi. 

Eser fiyatlarının 500 TL ile 7.000 TL arasında değiştiği “Yeni Yıla Merhaba” sergisi, 31 Aralık Cuma gününe kadar Atölye Cer’de görülebilir. Sergi aynı zamanda dijital olarak İyilik İçin Sanat Derneği’nin www.iyilikicinsanat.org web sitesinden de takip edilebiliyor.

Paylaş