Perşembe, Haziran 8

Aykut Cömert: “Hediye”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Çağdaş sanatın önemli isimlerinden video sanatçısı ve geçtiğimiz Ağustos ayında hayatını kaybeden Aykut Cömert’in doğum günü onun senaryolarının hayata geçirileceği özel bir etkinlikte kutlanıyor. Kariyeri boyunca yurt içi ve yurt dışında pek çok farklı konuda ses getiren sergiler düzenleyen; video, belgesel ve atölye çalışmaları yapan Cömert’in kaleme alıp çekme şansı bulamadığı senaryolar ve kreatif direktörlüğünü üstlendiği fakat tamamlayamadığı sosyal sorumluluk projesi, 5 yönetmenin yorumuyla hayat buluyor.

Cömert’in çalışmalarının; Ali Bilgin, Ali Yorgancıoğlu, Hilal Saral, Murathan Özbek ve Pelin Kacar’ın çekeceği 5 farklı video çalışması olarak sunulacağı sergi, 4 Şubat Salı günü itibariyle ile ziyaret edilebilecek. İzleyiciler Cömert’in çalışmalarında beden, cinsiyet, kimlik çatışması, kültür, güzellik miti ve kusursuzluk gibi konuları işleyen, işleriyle hep soru soran ve düşündüren Aykut’un düşlerini 5 farklı yönetmenin gözünden izleme şansı buluyor.

Beşiktaş Belediyesi ve Magnum’un sponsorluğunda gerçekleşen sergi randevuyla Maslak’ta bulunan Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebiliyor.

Paylaş